E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarSEC, şirketleri kripto risklerini açıklamaya davet ediyor---

SEC, şirketleri kripto risklerini açıklamaya davet ediyor

SEC, şirketleri kripto risklerini açıklamaya davet ediyor
09 Aralık 2022 - 08:40 borsagundem.com

SEC, halka açık şirketlere, kripto para sektöründeki kargaşadan etkilenme potansiyelleri olup olmadığını yatırımcılara açıklayıp açıklamamayı değerlendirmelerini tavsiye etti.

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) sermaye piyasası denetim, gözetim kuruluşu SEC'in kurumsal finansman bölümü halka açık şirketler için yeni bir yönlendirme yayınladı. Yapılan açıklamada, "Kripto varlık piyasa katılımcıları arasında son iflaslar ve finansal gerelim bu piyasalarda genele yaygın bozulmaya neden oldu. Şirketlerin federal menkul kıymet yasaları çerçevesinde, bu gelişmelerin doğrudan veya dolaylı etkisi ile karşı karşıla olup olmadıklarını açıklama yükümlülükleri olabilir" denildi.

SEC bu yönlendirme ile, FTX'in batması sonrasında ilk kez kripto para piyasasındaki belirsizliği gidermeye yönelik ilk kamuoyuna açık adımını atmış oldu.

Ortaya konan yönlendirmeye göre, şirketlerin kriptovarlık piyasası gelişmelerinin genel etkisini değerlendirmeleri, karşı taraf riskleri olup olmadığını incelemeleri ve buna ek olarak likiditeleri ve finansman temin kabiliyetleri ile ilgili risbk olup olmadığını değerlendirmeleri gerekiyor.

SEC: Herhangi bir spot bitcoin BYF'sine onay vermedik

 

FTX'e SEC soruşturması

 

SEC agresifleştikçe kriptoya talep artıyor

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)