E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıSatış baskısının artmasına karşı dikkatli olunmalı---

Satış baskısının artmasına karşı dikkatli olunmalı

Satış baskısının artmasına karşı dikkatli olunmalı
10 Nisan 2020 - 09:20 www.borsagundem.com

Vakıf Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST-100 endeksinin yatay başlaması bekleniyor

Yurt dışı piyasalardaki pozitif seyirlerin etkisiyle güne alımlarla başlayan BIST100 endeksi, gün içinde dalgalı bir seyir izlese de günü %2,8 yükselişle 95.834 seviyesinden tamamladı. Bankacılık endeksi %6,6 yükselerek endekste itici güç olurken, işlem hacmi 15 mlr TL seviyesinde gerçekleşti.

Gün içinde Fed, salgının etkilerini azaltma amacına yönelik 2,3 trl $ seviyesinde ek tedbirler içeren paket açıklarken, AB Maliye Bakanları toplantısından ise 540 mlr ¬ büyüklüğünde bir kurtarma paketi üzerinde anlaşma sağlandığı haberi geldi. Bu haber akışları ise yurt dışı piyasalarda dün kapanışların pozitif gerçekleşmesi üzerinde etkili oldu. Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Georgieva tarafından gelen açıklamalarda ise tüm ülkelerle salgının etkisinin azaltılmasına yönelik görüşmelerin devam ettiği belirtildi. Dün ayrıca, OPEC + toplantısında petrol fiyatlarındaki aşağı yönlü trendi durdurma amacıyla üretimi kısma konusunda taslak anlaşma üzerinde uzlaşı sağlandı. Veri tarafında ise ABD’de açıklanan haftalık işsizlik başvuruları 6,6 mn olarak açıklanırken, 5 mn seviyesindeki beklentiyi aştı. ÜFE ise aylık %0,2 düşüş gösterdi.

Borsa İstanbul'da hedef 100 bin seviyesi

Bugün Paskalya Bayramı nedeniyle yurt dışı piyasalar kapalı. BIST-100 endeksinin yatay başlamasını bekliyoruz. 95.000 üzerine kalındığı sürece endekste pozitif havanın korunacağını ve 96.700 seviyelerinin ilk hedef olacağı görüşündeyiz. Gün içinde gelebilecek kar satışlarında 95.000 altına gelinirse satış baskısının daha da artmasına karşı dikkatli olunmalıdır.

Kapanışa doğru satışlar görülebilir

TL ve BIST’te değer kazançları devam edebilir

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)