E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemRusya’dan Google’a bir para cezası daha---

Rusya’dan Google’a bir para cezası daha

Rusya’dan Google’a bir para cezası daha
19 Eylül 2019 - 17:55 www.borsagundem.com

Rusya Anti Tekel Servisi (FAS), reklam verme lisansı olmayan AliExpress şirketi adına reklam yayınladığı gerekçesiyle Google’a 100.000 ruble para cezası kesti.

Rusya Anti Tekel Servisi, Google’ı sıkça para cezasına tabii tutuyor. Google’ın ödediği en yüksek meblağ ise, iki yıllık bir kovuşturma neticesinde 2017 verdiği 438 milyon ruble (yaklaşık 40 milyon Türk lirası). 

Rusya’da Temmuz 2018’de, arama motorlarının yasaklı içeriklere yönelik bağlantıların gizlemesi yönünde bir kanun yürürlüğe girmişti. Google ise yasaklı sitelerin yer aldığı federal bilgi sistemine bağlanmayı reddetmişti. Temmuz ayında ise Roskomnadzor, Rusya kanunları doğrultusunda filtreleme yapmadığı gerekçesiyle Google’a 700 bin ruble (yaklaşık 60 bin Türk lirası) para cezası kesmişti. Google’ın ise söz konusu cezayı hala ödemediği biliniyor.

Ayrıca Rus telekomünikasyon denetleme servisinin yetkilileri, Facebook ve Google gibi reklam servislerinin seçim yasakları geçerliyken siyasi reklamların yayılmasına katkıda bulunmuş olmasını ‘Rusya’nın iç işlerine müdahale’ şeklinde değerlendirebilecekleri uyarısında bulunmuştu.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)