E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiPowell: Ekonomi henüz Kovid-19 öncesi seviyeye dönmedi---

Powell: Ekonomi henüz Kovid-19 öncesi seviyeye dönmedi

Powell: Ekonomi henüz Kovid-19 öncesi seviyeye dönmedi
17 Ağustos 2021 - 21:50 www.borsagundem.com

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, "ABD ekonomisi henüz pandemi öncesi seviyeye dönmedi" dedi

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell eğitimciler ve öğrencilerin sorularını yanıtladığı Town Hall toplantısında, "ABD ekonomisi henüz pandemi öncesi seviyeye dönmedi" yorumunu yaptı.

Jerome Powell, "Öyle görünüyor ki virüs bir süre daha hayatımızda olmaya devam edecek. Koronavirüs Delta varyantındaki artışın ekonomi üzerinde gözle görülür bir etkisi olup olmayacağı belirsizliğini koruyor" şeklinde konuştu.

"Salgınla başa çıkmak zorunda kalan öğrenciler olağanüstü bir nesil olacak"

Powell, konuşmasında, Kovid-19 salgınıyla başa çıkmak zorunda kalan öğrencilerin daha hızlı olgunlaşacak ve toplum üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olacak olağanüstü bir nesil olacaklarını öngördü.

Powell, aşılama hızının yavaşladığına işaret ederek "Kovid-19 hala aramızda ve bir süre daha böyle olmaya devam edecek gibi görünüyor." diye konuştu.

İnsanların Kovid-19 salgınına rağmen hayatlarını yaşamak için uyum sağlamayı öğrendiğine dikkati çeken Powell, "Delta varyantının ekonomi üzerinde önemli etkilerinin olup olmayacağının henüz net olmadığını söyleyebilirim" dedi.

Powell, Fed'in Kovid-19 salgının etkilerine müdahalesini de anlatarak acil durum araçlarını etkili bir şekilde kullandıklarını, acil durum ortadan kalktığı için bu araçları tamamen kaldırma sürecinde olduklarını dile getirdi. Kovid-19 salgınında henüz zafer ilan edilemeyeceğini belirten Powell, "Kovid-19 salgını hala ekonomik faaliyete gölge düşürüyor." ifadesini kullandı.

Powell, birçok şirketin iş modellerini yeni dünya düzenine uyarladığını aktardı.

Avrupa borsaları makroekonomik verilerle karışık kapandı

Dardanel hisseleri 15 günlüğüne brüt takasa alındı

Borsa İstanbul'da pozitif seyir sürüyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)