E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıPetrolde yeni varyant düşüşü!---

Petrolde yeni varyant düşüşü!

Petrolde yeni varyant düşüşü!
26 Kasım 2021 - 17:24 www.borsagundem.com

Petrol fiyatları, yeni Kovid-19 varyantı ile İngiltere'nin altı Afrika ülkesine uçuşları durdurması ve yolculara karantina uygulayacağını açıklamasıyla sert bir düşüş yaşadı.

Petrol fiyatları, artan korona virüs vakaları ve yeni Kovid-19 varyantlarının ortaya çıkmasıyla geriledi.

Brent petrol yüzde 5'i aşan düşüşle 78 dolara kadar gerilerken, ABD tipi ham petrol de yüzde 5,5 düşüşle 74 doları gördü.

Avrupa ve ABD’de korona virüs vakalarındaki artış devam ederken İngiltere altı Afrika ülkesinden uçuşları durdurdu.

Perşembe günü konu hakkında açıklamalarda bulunan Güney Afrikalı biyobilişim profesörü Tulio de Oliveira, Henüz Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından Yunan alfabesinden bir harf atanmayan B.1.1.529 varyantının alışılmadık şekilde yüksek mutasyonlara sahip olduğunu ve “açık şekilde” diğer varyantlardan çok farklı olduğunu söyledi.

OPEC+'ın bazı delegeleri bu hafta yaptıkları açıklamalarda stratejik petrol rezervlerinin kullanıma açılmasının, ittifakın Ocak ayında piyasaya süreceği petrol miktarı üzerinde olumsuz etkisi olabileceğine dair uyarılarda bulunmuştu.

Uluslararası Enerji Ajansı, Suudi Arabistan ve Rusya’nın da içinde olduğu enerji ihracatının başat ülkelerini petrol ve gaz piyasalarında “yapay bir sıkışıklık” yaratmakla suçlarken, OPEC+’a üretim kapasitesini artırma çalışmalarını hızlandırma çağrısında bulundu.

Petrolde düşüşün sebepleri

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)