E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaNetflix hisseleri tavan yaptı---

Netflix hisseleri tavan yaptı

Netflix hisseleri tavan yaptı
08 Ocak 2019 - 08:56 www.borsagundem.com

Netflix hisselerinin 2019 yılındaki 8 günlük performansı yüzde 18'lik artış oldu, Netflix bu dönemde günlük ortalama 2.5 milyar olmak üzere, piyasa değerine 20 milyar dolar ekledi

Küresel piyasaların ayı piyasasına girme eğiliminde olduğu 2019 başında Netflix boğa hareketine devam ediyor.

Pazar akşamı düzenlenen Golden Globe töreninde 5 altın küre kazanmayı başaran online içerik platformu ve üreticisi Netflix hisseleri pazartesi günü yüzde 6 artışla kapandı.

Netflix hisseleri yeni yılda her gün artış kaydederken, Roma ve The Kominsky Method'un 3 ana kategoride aldığı ödüllerin ardından 315.34 dolara ulaşan hisseler noel başladığından bu yana yüzde 35 kazandırdı. Amazon'un Prime platformu ise 2 ödülde kaldı.

Facebook, Apple, Amazon, Netflix ve Google sepetinden oluşan FAANG grubu hisselerindeki dalgalanmaya karşın, Netflix hisselerinde 2019 yılının ilk 8 günündeki artış yüzde 18 düzeyinde oldu ve şirketin piyasa değeri 20 milyar dolara yakın bir artışla 138 milyar dolara ulaştı. Bu, şirketin yeni yılda piyasa değerine her gün 2.5 milyar dolar koymuş oldu. 

ÜYE SAYISI ARTIŞI REVİZE EDİLDİ

Wall Street analistleri, platformun 2018 yılını 4. çeyrek üyelik rakamlarının beklentilerin ötesinde geleceğini tahmin ederken üye sayısındaki 7.5 milyonluk artış da revize edilerek 9 milyonun üzerine çıkarıldı.

Şirket, 3. çeyrek mali raporlarında 4 milyar dolar gelir artışıyla büyüme beklentilerini karşılamakla kalmamış ve özellikle Avrupa'da tahminlerin ötesinde bir büyüme fırsatı sunduğu belirtilmişti.

Netflix'in Baş İçerik Yöneticisi Ted Sarandos, "Orijinal içeriklere yatırım yaptığımızda izlenme ve üyeliğe atfedilen değer açısından daha iyi geri dönüş alıyoruz." dedi. Disney'in kendi platforumunu kurmasının ardından platformdaki bazı içeriklerin lisansını kaybedecek olan Netflix'in orijinal prodüksiyon sayısını gelecek dönemde daha da arttırması bekleniyor.(Habertürk)

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)