E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemNetanyahu'dan skandal açıklama: Gazze'ye saldırılar devam edecek---

Netanyahu'dan skandal açıklama: Gazze'ye saldırılar devam edecek

Netanyahu'dan skandal açıklama: Gazze'ye saldırılar devam edecek
18 Mayıs 2021 - 00:18 www.borsagundem.com

İsrail Başbakanı Netanyahu, Gazze'ye saldırıların devam edeceği mesajını yineledi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 10 Mayıs'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlenen ve 61'i çocuk 212 Filistinlinin hayatını kaybettiği saldırıların devam edeceği mesajını tekrarladı.

"TÜM İSRAİL HALKINA BARIŞ VE GÜVENLİK SAĞLAMAK İÇİN..."

Netanyahu, Savunma Bakanı Benny Gantz, Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi'nin de aralarında bulunduğu üst düzey İsrailli yetkililerle durum değerlendirme toplantısı düzenledi.

Toplantının ardından yaptığı basın açıklamasında Netanyahu, Gazze'ye yönelik saldırılara devam edeceklerini dile getirerek, "Tüm İsrail sakinlerine barış ve güvenlik sağlamak için gereken şekilde hareket etmeyi sürdüreceğiz" ifadesini kullandı.

BM'DEN ÇARPICI FİLİSTİN BİLANÇOSU

Filistin'deki insanlık dramı devam ediyor.

Birleşmiş Milletler, İsrail'in Gazze'ye yönelik hava saldırıları nedeniyle 38 binden fazla Filistinlinin yerinden edildiğini, saldırılarda 41 okulun da zarar gördüğünü bildirdi.

İsrail'in hava saldırıları nedeniyle Gazze'de yerinden edilen Filistinlilerin sayısının 38 bini geçtiğini belirten BM görevlisi Dujarric, evlerinin yıkılması sonucu ise 2 bin 500'den fazla kişinin evsiz kaldığına, 41 okulun ise saldırılarda zarar gördüğüne dikkati çekti.

Elektriğe erişimin günlük 6 ila 8 saate kadar düştüğünü ve bu durumun sağlık hizmetlerini de etkilediğini ifade eden Dujarric, İsrail ve Filistinli gruplara BM ve diğer insani yardım örgütlerinin gıda ve yakıt yardımlarını ulaştırmasına müsaade etmeleri çağrısında bulundu.

ABD'DE DEMOKRATLAR İÇİNDEKİ BÖLÜNME SÜRÜYOR

ABD'de 28 Senatör, Filistin ve İsrail'de daha fazla can kaybının önlenmesi için bir an önce ateşkes sağlanması çağrısında bulundu.

ABD'de Demokrat Joe Biden yönetimi, İsrail'in Filistin'e yönelik eylemlerini "meşru müdafaa hakkı" olarak niteleyerek bu ülkeyi kınamaktan kaçınıyor.

Kongredeki bazı Demokrat isimler ise Biden yönetiminin bu politikasını sert dille eleştiriyor.

Hamas: İsrail’e ait Urim Üssü’nü vurduk

 

Erdoğan’dan Biden’a çok sert İsrail tepkisi

 

İsrail savaş uçakları Gazze'de bir sünger fabrikasını vurdu

 

Netanyahu'nun 'saldırılar sürecek' tehdidinin ardından Hamas'tan ayaklanma çağrısı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (7)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Görecen18 Mayıs 2021 07:56

  Yakında duracak görecen

 • Arif gsli18 Mayıs 2021 05:57

  Acaba filsitinin başına istedikleri adam gelmeyincemi böle yapıyolar. İmansız korkak olur. Ama niz hala fark edemedik bunları,

 • Vatandaş18 Mayıs 2021 02:56

  Tapanız yiyorsa karadan girin, girinde ananızı bi bellesin Kassam tugayları

 • Bir yorum18 Mayıs 2021 02:07

  Eceli gelen it  Mescidi Aksa yı pisletmeye kalkarmış!   Pis ve mındar olarak  cehenneme atılacak itlerin başını çekiyorusn!

 • Ahmed18 Mayıs 2021 01:06

  Devam etmeyecek bitecek! Sende haddini bil artık! Az kaldı kainatın yaratıcısından kork! Kudüs bu dünyanın kalbi, senin elinde durmasına hiçbir kavim müsaade etmeyecek Allah' ın izniyle. Çünkü sen tüm kavimlerin düşmanısın. Kudüste tüm peygamberler birleşmiş huzur icerisinde ibadet etmiş. Sen kim olduğunu sanıyorsunda inatla kardeşine zulm ediyorsun. İstesende istemesende soylar farklı olsada bu evrendeki herkes tek bir kan pıhtısından yaratıldı. Yani akrabalık bağımız var! Sen kabilin soyundan gelip katliam meraklısı isen bilemeyiz tabi.

 • Yorum18 Mayıs 2021 01:01

  Bu Netanyahu un gözlerini kırmızılaştırın bide vampir dişi takın kulaklarda sirvileşti mi al sana şeytan

 • Zülme Hayır18 Mayıs 2021 05:28

  Yeminle ben de benzettim.Adam insanlıktan çıkmış. sıfatı aslına dönmüş.