E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMuharrem İnce ekibindeki isimleri açıkladı---

Muharrem İnce ekibindeki isimleri açıkladı

Muharrem İnce ekibindeki isimleri açıkladı
30 Ekim 2020 - 12:15 www.borsagundem.com

Memleket Hareketi'ni başlatan Muharrem İnce kurucular listesini açıkladı. Hareket içinde yer alan isimler birçok meslek grubundan kişiyi barındırıyor.

Memleket Hareketi'ni başlatan Muharrem İnce, düzenlediği tanıtım toplantısında yol haritasıyla birlikte kurucular listesini açıkladı.

Muharrem İnce'nin açıklamaları şöyle: 

- Parası olan sağlıklı yaşar düzenini bozup, herkes için eşit sağlık sistemini yapacağız, başaracağız. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulanmayan bir Türkiye istiyoruz. Kendiliğinden yıkılmayan binalarda yaşamak istiyoruz. Göçmen ve mültecilerin güle oynaya kendi ülkelerine dönmelerini istiyoruz. Bağımsız bir Merkez Bankası yönetimi istiyoruz. İşsizliğin kalıcı çözümü için tüketim değil üretim politikasına dayalı istihdam politikası istiyoruz. Girişimciler için adil rekabet düzeni istiyoruz. Katma değer üreten firmaların finansmana erişimini istiyoruz. Turizmde yeni bir Türkiye markası yaratmak istiyoruz. Kendi kendine yetebilen ve doğal kaynaklarını koruyabilen bir ülke olmak istiyoruz. Emeklilerin maaşlarını işsiz çocuklarıyla paylaşmak zorunda kalmadığı bir memleket istiyoruz. Enerjide dışa bağımlılığı olmayan bir memleket istiyoruz. Bütün öğrencilere laik, bilimsel eğitim istiyoruz. Okullara öğretmenlerle öğrencilerle buluşturmak istiyoruz. Teknoloji üreten bir ülke istiyoruz. Hızlı internet istiyoruz. Kız çocuklarının erken yaşlarda evlendirilmediği bir memleket istiyoruz. Çocuklara en az bir dil öğretmek istiyoruz.

'Geleneksel politikaya döneceğiz'

Türkiye'nin dış politikasıyla ilgili çok büyük yanlışlar yapıldı. Geleneksel dış politika terk edildi. Dışişleri Bakanlığı'ndan parti genel merkezine alındı. CHP de AKP de MHP de iktidar olsa, kim olursa olsun Türkiye'nin dış politikası değişmezdi. AKP o kadar yanlışlıklar yaptı ki, devletten devlete ilişki kurmak yerine oradaki partilerle iş tuttular. Sonunda geldiğimiz noktada, 5 milyon mülteci ile topraklarımız tanıştı, yalnızlaştık. Geleneksel politikayı terk etmemek en doğrusu.

'Partiyi bölüyor' iddiası

Parlamenter sistem olsaydı bir bölme işlemi olurdu. 50 artı birde bölme işlemi olmaz. Biz gidip Cumhur İttifakı desteklemiyoruz ki, böyle bir şey yok niye bölelim. Bence buraya bölüyor diyenler, bir dört işlemi bilmiyorlar ve art niyetliler. Biz mecbur muyuz her hafta bir skandal olan partide siyaset yapmaya. Yani Atatürk diyemeyeceksin, Gazi Mustafa Kemal derim diyeceksin, en büyük örgütün başında duracaksın. Seninle siyaset yapamam ben ayrılırım, mecbur muyum. Bölme böyle olmaz.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı

Bizim cumhurbaşkanlığı adaylığı derdimiz yok. Memleket derdimiz var bizim. Adaylığa daha çok var bakarsın başkası olur. Derdimiz, geleceğimiz, derdimiz çocuklarımız.

'CHP her hafta bir olayla uğraşıyor'

Parti her hafta bir olayla uğraşıyor. Bizim bir suçumuz yok. Bir hafta mafya lideri partiyi ziyaret ediyor, bir hafta Atatürk diyemiyor. Bekliyorum bu hafta ne çıkacak.

Parti kurmak çok kolay. Türkiye'de 92 tane parti var. Biz milleti dinliyoruz. Millet aç, açıkta. Millet kur derse kurarız elbet. Genel merkezlere kapanıp siyaset yapma devri bitti. Yeni siyaset yapmak lazım.

'Dünyada ilk biz yaptık'

Otobüs içinde 14-15 saat yaşıyoruz. Bunu dünyada ilk biz yaptık. Yeni bir siyaset yapma biçimi bu. Bunu bir gezelim. Millet bize parti kurmamızı söylerse gereğini yapacağız.

İnce, Memleket Hareketi'ne katılan isimleri açıkladı: 

* Ahmet Özalp siyaset bilimi profesörü

* Ali Rıza Büyükuslu, işletme profesörü eski rektör

* Ali Tunçcan, uçak mühendisi

* Alper Karaoğlan, tıp profesörü

* Ayber Yağız, endüstriyel tasarımcı

* Ayşe Özsoya Sarıkamışlı, Avukat

* Aykut Demiray, Bankacı

* Barış Tuzlumbay, tıp profesörü

* Berk Hacıgüzeller, finansal danışman

* Berna Bütüner Karadeniz, siyaset bilimci

* Bilim Neyaptı, iktisat doçenti

* Burak Hasar, diş hekimi

* Cüneyt Oğuz, yatırım bankacısı iş insanı

* Çiğdem Bayraktar Örp, yazar yayıncı

* Ebru Arıkan, iş insanı - eğitimci

* Erkin Şahinöz, FED eski ekonomisti, toplum bilimci

* Gürbüz Evren, kalkınma uzmanı

* Hüseyin Baraner, turizmci

* Hüseyin Ercüment Değer, Avukat

* İlhan Düzyürek, yönetici

* İlkay Yıldırım, ekonomist sanayici

* İpek Özkal, siyasal bilgiler doçenti

* Mehmet Kazancıoğlu, makine mühendisi yatırım danışmanı

* Mert Ünlü, ihracatçı

* Meryem Şengül Kalap, gazeteci yapımcı

* Muharrem Yıldız, eğitimci öğretim görevlisi

* Muharrem İnce, fizik öğretmeni, eski milletvekili

* Osman Kurtuluş, travmatoloji uzmanı

* Osman Serkan İleri, doktor öğretim üyesi inşaat mühendisi

* Özgür Serkan Yılmaz, üst düzey yönetici

* Serkan Yahşi, inşaat mühendisi

* Serkan Ufuk Akgün, sanayici

* Sibel Aracı, psikiyatrist

* Tolga Yüce, oyuncu yönetmen yapımcı

* Yağız Elver, akademisyen

* Zeynep Hazal Tulgar, üniversite öğrencisi

Toplumun her kesiminden arkadaşlarımızla, bu kadromuzu yılbaşına kadar bu kadromuzu daha da büyüteceğiz. Yılbaşında genişlettiğimiz programımızla birlikte, karşınızda olacağız. Pandemi koşullarında gecikmeler olursa şimdiden özür diliyoruz.

Muharrem İnce: Tabii ki Millet İttifakı'nın içindeyiz

 

İnce: CHP yönetimine güvenmiyorum!

 

Muharrem İnce, adaylık şartını açıkladı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.