E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMHP İstanbul’u ablukaya alıyor---

MHP İstanbul’u ablukaya alıyor

MHP İstanbul’u ablukaya alıyor
08 Mayıs 2019 - 10:11 www.borsagundem.com

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yenilenmesi kararlaştırılan İstanbul seçimine yönelik stratejiyi “hemşehri” ana eksenine oturttu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, YSK kararı öncesinde İstanbul seçmeninin hemşehri haritasını çıkarttırdı. İstanbul’da yaşayan nüfusu 250 binin üzerinde 15 il tespit edildi. Raporlaştırılan çalışmaya göre; Sivas’tan 752 bin, Kastamonu’dan 553 bin, Ordu’dan 505 bin, Giresun’dan 484 bin, Tokat’tan 468 bin, Samsun’dan 422 bin, Erzurum’dan 421 bin, Malatya’dan 408 bin Trabzon’dan 404 bin, Sinop’tan 369 bin, Erzircan’dan 304 bin, Rize’den 299 bin, Kars’tan 293 bin, Ardahan’dan 251 bin ve Mardin’den 242 bin vatandaş İstanbul’da yaşıyor. 

Kamp kuracak

Bahçeli, kurmaylarıyla değerlendirmesinde İstanbul’un Anadolu insanından oluştuğunu ve memleketiyle irtibatı olmasına rağmen hayat şartları nedeniyle bu kentte yaşadıklarına vurgu yaparak, “hemşehri” odaklı bir çalışma yürütüleceğini kaydetti.

Bahçeli, bu amaçla İstanbul’da 250 binden fazla hemşehrisi olan Sivas, Tokat, Ordu, Kastamonu gibi 15 ilin il başkanlarını Ankara’ya çağırdı. Stratejiye göre, MHP’li milletvekilleri, Başkanlık Divanı üyeleri, MYK üyeleri, seçilmiş belediye başkanları, il başkanları ve teşkilat üyeleri İstanbul’a kamp kuracak. İstanbul’da köylerin, kasabaların, ilçelerin, illerin hemşehri dernekleri tek tek belirlenerek ziyaret edilecek. Yine hemşehri hukukuyla işletilen ve sıklıkla mahallelerde yoğunlaşan kahvehaneler boş bırakılmayacak. Bu gruplar üzerinde etkili kanaat önderleriyle temasa geçilecek. Mitingden çok, başta ramazan iftarları olmak üzere, her türlü organizasyon fırsat olarak değerlendirilip, İstanbul seçmeniyle, “yüz yüze, bire bir” temas kurulacak.

‘Kapı kapı dolaşılacak’

Edinilen bilgilere göre; Bahçeli, İstanbul seçiminin de Türkiye’nin bekası açısından önemli bir dönemeç olduğunu belirtti. Millet İttifakı’nın yine birlikte hareket edeceğini vurgulayan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin yörüngesini değiştirmek isteyen Zillet İttifakı’na fırsat verilmemeli. İstanbul seçimini, Türkiye’yi 2023’e taşıyacak olan Cumhur İttifakı kazanacaktır. Binali Yıldırım seçilecektir. Bunun için MHP olarak üzerimize düşeni eksiksiz yapacağız. Herkes hemşehrisinin kapısını tek tek çalacak, sokak sokak kapı kapı dolaşılacak, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakılmayacak. Yüzyüze birebir temasla İstanbul seçmenine Türkiye’nin bekasının neden önemli olduğu ve Cumhur İttifakı anlatılacak.”

Seçim startı cumartesi

Bahçeli, MHP’nin seçim startını 11 Mayıs Cumartesi günü İstanbul’dan verecek. “Kaybedilecek zaman yok” diyen Bahçeli, MHP’nin İstanbul teşkilatlarını toplayacak ve nasıl bir seçim stratejisi izleyecekleri konusunda detaylı bilgiler verecek.

Otel aranıyor

Bahçeli, kurmaylarına, “Daha önce söylediğim gibi mitili İstanbul’a atacağız, karargâhımızı kurmak için hazırlık yapılsın” talimatını verdi. Bu çerçevede MHP yönetimi, İstanbul’da seçim çalışmalarını rahatça yapılacağı bir otel arayışına girdi. (Önder Yılmaz/Milliyet)

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (8)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Ayse gul08 Mayıs 2019 13:55

  Boyle ahkam kesenlere karnimiz tok ulkeyi ne hale getirdiler imamoglu kazanacak

 • AHMET ÖZBİR08 Mayıs 2019 13:36

  TERÖRİST kahpelerin tırstığı en büyük parti MHP'dir, Lideri ise Sn. Bahçeli'dir. Vatan ne zaman zorda olsa ölümüne biz varız diyen aslanlar onlar. Rabbim onları korusun, CUMHUR İTTİFAKI'nı muzaffer eylesin.

 • Türkoğlutürk 08 Mayıs 2019 13:12

  Zavallı önce çıkartacak adayın olsun

 • Şevket mert08 Mayıs 2019 10:47

   :| mhp helal olsun mhp olmasın memleket biter 

 • Sinan08 Mayıs 2019 12:28

  Önce aday çıkartsın, saray kapısında bekçilik yapmak marifet değil.

 • ayşe 08 Mayıs 2019 10:32

  BU NE YA SAVAŞ MI VAR ANLAMADIM BIKTIK USANDIK ARTIK SEÇİMDEN SİYASETTEN KAVGADAN. YETER GİDİN İNSANLARIN OLMADI YERDE YAPIN SİYASETİNİZİ.

 • mehmet yılmaz08 Mayıs 2019 12:30

  KURTTAN itler korkar.

 • Sinan08 Mayıs 2019 12:29

  Bunları süpüreceğiz. Yunanlı züpürdüğümüz gibi. Osmanlı padişahı İngiliz gemisiyle kaçtı.