E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİsveç polisi PKK adına para toplayan kişiyi tutukladı---

İsveç polisi PKK adına para toplayan kişiyi tutukladı

İsveç polisi PKK adına para toplayan kişiyi tutukladı
04 Şubat 2023 - 14:28 www.borsagundem.com

İsveç'te bir restorana girip silahla ateş ederek PKK adına para toplayan şahıs teröre finansman sağlamak suçundan tutuklandı.

Ankara ile NATO üyeliği için müzakere yürüten ve bu kapsamda terörle mücadele yasalarını sıkılaştırma yolunda adım atan İsveç'te, PKK adına para toplayan bir kişi tutuklandı. 

İsveç radyosu SR'nin (Sveriges Radio) haberine göre, 40 yaşlarında bir kişi, "teröre finansman sağlamak, gasp teşebbüsü ve silahlı saldırı suçları işlediği şüphesiyle" gözaltına alındı.

Stockholm Bölge Mahkemesi, şüpheliyi, PKK için para topladığı ve silahlı tehdit suçlarından ötürü tutukladı. Savcı Hans Ihrman, şahısla ilgili PKK'ya para toplamak için şantaj girişiminde bulunmanın ve bu yolla 'teröre finansman sağlama' ithamının söz konusu olduğunu dile getirdi. 

Habere göre, tutuklanan şahıs Türkiye vatandaşı ve yaklaşık beş yıldır İsveç'te bulunuyor.

Sosyal medyada yer alan iddialara göre gözaltına alınan şahıs, Kürtlere ait bir restorana girip PKK için para talep ettikten ve silahla ateş ettikten sonra "terör finansmanı ve gasp şüphesiyle" tutuklandı.

İsveç hükümetinin mart ayında Meclis gündemine getirmeyi planladığı terörle mücadele yasa tasarısı kapsamında "terörist" olarak tanımlanan örgütler için malzeme (ekipman) taşımak, miting ya da toplantı düzenlemek, yemek pişirmek ya da ulaşım araçlarını sürmek gibi eylemler suç sayılacak.

İsveç: Türkiye karşıtı protestolar çok riskli

 

İsveç Konsolosluğu çalışanlarından tepki

 

İsveç'te alçak saldırı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)