E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİrlanda duyurdu! AB, AstraZeneca'ya dava açtı---

İrlanda duyurdu! AB, AstraZeneca'ya dava açtı

İrlanda duyurdu! AB, AstraZeneca'ya dava açtı
22 Nisan 2021 - 17:34 www.borsagundem.com

AB'nin korona virüs aşısı sağlamadaki gecikmelerden dolayı AstraZeneca'ya dava açacağına dair haberler, İrlanda tarafından doğrulandı.

İrlanda Sağlık Bakanı Stephen Donnely, AB'nin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu'nun koronavirüs aşısı üreticilerinden AstraZeneca'ya dava açtığını açıkladı. Davanın gerekçesi, İsveç merkezli firmanın nisan, mayıs ve haziranda aşı tedarikinde ve sözleşme maddelerini yerine getirmedeki başarısızlığı.

Parlamentoda konuşan Donnely, "AstraZeneca konusunda gelecek olursak, Avrupa Komisyonu tarafından yasal süreç başlatıldı ve bu hafta başında İrlanda'yı taraflardan biri olarak davaya dahil ettim" açıklaması yaptı.

​Politico sitesi AB'nin aşı teslimatlarında taahhütlerini yerine getiremeyen AstraZeneca'ya dava hazırlığında olduğunu yazmıştı. Avrupa Komisyonu Sözcüsü ise bugün yaptığı açıklamada henüz böyle bir karar alınmadığını söyledi.

Fransa'da AstraZeneca aşısından 8 can kaybı

 

AB'den AstraZeneca'ya aşı tedarik uyarısı

 

Ülkelerin AstraZeneca kararları

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)