E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİnce: Asıl hareket yılbaşında başlayacak---

İnce: Asıl hareket yılbaşında başlayacak

İnce: Asıl hareket yılbaşında başlayacak
12 Eylül 2020 - 10:21 www.borsagundem.com

Muharrem İnce, 1000 Günde Memleket Hareketi ile ilgili olarak "81 ilimizi ve 100 büyük ilçemizi gezeceğim. Sonra karar vereceğim. Ama şunu söyleyebilirim ki, bakın yılbaşında Türkiye nasıl hareketleniyor. İşte o zaman hareketi göreceğiz" dedi.

CHP'li Muharrem İnce, 4 Eylül'de Sivas'ta başlattığı 1000 Günde Memleket Hareketi ile ilgili olarak Hürriyet yazarı Fatih Çekirge'ye açıklamalarda bulundu. Gideceği yere önden kimseyi göndermediklerini belirten İnce, "Yolda arabası kaza yapmış vatandaşı görüyoruz, durup geçmiş olsun diyoruz. Tarlada çalışanla sohbet ediyoruz. Ama bakın size bir örnek vereyim" dedi.

Bu noktada otobüsün şoförüyle aralarında geçen bir diyaloğu aktaran İnce, şunları kaydetti:

"Bizim otobüsün şoförü Hasan tam 26 yıldır CHP’nin şoförlüğünü yapmış. Düşünün, partinin emektarı... Her seçimi görmüş. CHP’nin seçim yollarında bir ömür geçirmiş. Hasan önceki gün bana şöyle dedi: ‘Başkanım, bunca yıldır parti otobüsüyle Anadolu’yu gezerim. İlk kez bir trafik polisi geldi, hatırımı sordu. Bir ihtiyacınız var mı, suyunuz var mı diye sordu.’ Evet Fatih Bey, bu çok önemli bir göstergedir."

Sohbetin devamında Çekirge'nin yönelttiği sorular ve İnce'nin bunlara verdiği yanıtlar şöyle:

- Gerçekten de önemli bir gösterge.

Yıllarca siyasi liderlerin seçim gezilerini takip ettim. O gezilerde, eğer yollarda koruma yapan polis hürmet ve saygı gösterirse liderlerin çevresindeki takım, bunu çok değerli bir gösterge olarak yorumlardı...

Sohbete devam edersek...

- Ne yapacağınıza, nasıl ve ne zaman karar vereceksiniz?

81 ilimizi ve 100 büyük ilçemizi gezeceğim. Sonra karar vereceğim. Ama şunu söyleyebilirim ki... Bakın yılbaşında Türkiye nasıl hareketleniyor. İşte o zaman hareketi göreceğiz. Yılbaşına kadar ve yılbaşında her şey ortaya çıkacak... Türkiye hareketlenecek.

- Size parti kuracak mısınız diye sormayacağım. Zaten halk size, siz de halka soruyorsunuz. Benim sorum, gittiğiniz yerlerde ne görüyorsunuz? 

Millet her şeyi takip ediyor. Millet siyasetçiyi seçimden seçime değil, her zaman yanında görmek istiyor. 32 haneli dağ köyünde sosyal medyadan takip ediyorlar. Onu gördüm. Mesela Bitlis’ten Van’a geçerken aç kaldık. Ertesi gün simit yedik. Vatandaşa dedim ki, ‘Paramız ve vaktimiz olursa köfte ekmek, olmazsa simit yeriz.’ Van’a girdik, yolda sohbet ettiğimiz vatandaş dedi ki, ‘Köfte ekmek var, gelir misin?’ Böyle takip ediyorlar işte...

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (7)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • muck12 Eylül 2020 18:53

  Kimler korkuyor acaba : )) Halk hareketi vu cumhurbaşkanlıgına oynuayacak belliki. iktidarda tvlerde adayları abdullah gul diye diye empoze etmeye devam edıyor

 • ALİ HAYDAR TANRIKULU12 Eylül 2020 15:09

  sen söylüyorsun.40 senedir chp de siyaset yapıyorum diye. adama demezlermi 40 sene sonramı aklın başına geldi.bunlar bir taktik ve numara olup,  sempati yapıp parçalanmış halde seçime gidip oyları yükseltip tekrar birleştirmek oyları.bunları yemezler.bu tuzağa da asla düşmeyiz.

 • Boş12 Eylül 2020 12:24

  Boş işler boş

 • Yener.12 Eylül 2020 11:09

  Hadi bitir..su CHP nin isini..teròrle..anilmaktan biktik..ATAya ihanet eden bir CHP ye asla oy vermem..sasirdik...yònumuzu..bulamadik...sen bari.. Kurtar bizi..BU K KILICTARDAN ..

 • Erol g.12 Eylül 2020 10:54

  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İKTSAT KITAPLARINI DA OKUMUŞ IKTISADI GÖRÜŞ OLARAK KARMA EKONOMİK MODELİN MILLETIMIZE EN UYGUN IKTISADİ GÖRÜŞ OLDUĞUNU SAVUNMUŞTU ÜLKEMIZDE KARMA EKONOMİK MODELİ DAHA DA GELISTIRECEK YENI PARTİLER ELBETTE KURULMALIDIR ABD KAPITALİST SİSTEMİ TIKANDI KALDI KOMINİST SİSTEMLER ÇÖKTÜ GERİLEMELERİ DEVAM EDIYOR ÇİN'İN DEVLET DESTEKLİ/KARMA EKONOMİK MODELİ/SİSTEMI DİĞER BÜTÜN ULKELERİ GEÇMEK ÜZERE BUGÜNKÜ ÇİN HÜKÜMETİ ATATÜRKÜN IKTISADI GÖRÜŞÜNU BENİMSEYİP/UYGULAYARAK BU GÜNLERE GELDİ ÇİNDEN EVVEL ALMANYA DA AYNI IKTİSAT GÖRÜŞÜNÜ UYGULAMIŞ/UYGULUYOR IKİ DEVLET DE DÜNYANIN EN FAZLA IHRACAT YAPAN ÜLKESİ OLARAK BİRBİRLERİYLE YARIŞIYORLAR HİÇBİR ZAMAN/AY/YIL DIŞ TİCARET AÇIĞI VERMİYORLAR

 • $$$ EURO $$$12 Eylül 2020 15:10

  Erol G. kardeş güzel yorum olmuş fakat bu  yorum tutmaz.sen galiba rusya yı tarif ediyorsun.bak rusya yine sürünmekte .enerji kaynakları olmasa aç kalacaklar.

 • uyu12 Eylül 2020 10:36

  Et istifa ne akla hizmet partiden bagimsiz tek basina secim geceside git 11 de uyu...