E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiIMF'den Fed'i destekleyen yeni program---

IMF'den Fed'i destekleyen yeni program

IMF'den Fed'i destekleyen yeni program
07 Nisan 2020 - 08:39 www.borsagundem.com

Uluslararası Para Fonu (IMF) küresel dolar sıkışıklığını gidermek için yeni bir program başlatarak, Fed'in dünya ekonomisinde dolar akışını sağlama kampanyasına destek verebilir.

IMF, global dolar likiditesi eksikliğinin aşılmasına yardım için yeni bir program başlatmayı değerlendiriyor. 

IMF'in başlatacağı program, Fed'in dünya merkez bankalarına swaplar yolu ile dolar likiditesi sağlama kampanyasına destek olacak.

IMF Başkanı Kristaline Georgieva'nın bu programı, Fed programına katılmak için ellerinde yeterli ABD Hazine kağıdı olmayan ülkelere kısa vadeli dolar kredisi sunulmasını öngörüyor. 

Kaynaklara göre ABD Hazine Bakanlığı'nın da desteklediği girişim haftalar içerisinde başlayabilir. Fonda en büyük pay ABD'nin. Doksandan fazla ülke ekonomisinin korona virüs ve küresel resesyon karşısında yardımını talep ettiği bir dönemde, bir dizi toplantı sonrası yardım şekil alacak.

Bunun yanı sıra IMF üyeleri gelecek hafta toplanarak hali hazırda 90 ülkeden gelen korona virüs salgınının etkileri ile mücadelede destek taleplerini değerlendirecekler.

IMF: Çin'deki toparlanma sınırlı olsa da cesaret verici

Piyasalar güne başlarken dolar,euro ne kadar oldu?

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)