E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaTeknolojiHONOR, Çin'de akıllı telefon pazarında ilk sırada---

HONOR, Çin'de akıllı telefon pazarında ilk sırada

HONOR, Çin'de akıllı telefon pazarında ilk sırada
02 Ağustos 2022 - 10:49 www.borsagundem.com

HONOR, akıllı telefon rekabetinin en üst seviyede olduğu pazarlardan biri olan Çin’de ilk sıraya yerleşti.

HONOR, merkezi Shenzhen, Çin'de olan ve Shenzen Zhixin New Information Technology Co.'ye ait olan bir Akıllı telefon üreticisi, Mobil internet sağlayıcı ve aksesuar üreticisidir. 2013-2020 yıllarında Huawei yan kuruluşu idi. Firma ayrıca giyilebilir teknoloji ürünleri de üretiyor. Son yıllarda Çin pazarındaki atılımlarıyla piyasadaki hakimiyetini pekiştirdi.

Uzun süredir Çin pazarında üst sıralarda yer alan küresel akıllı cihaz üreticisi HONOR, 2022 yılının 2.çeyreğinde ilk sıraya yerleşerek büyük bir başarıya imza attı.

Teknoloji pazarı araştırma şirketi International Data Corporation (IDC), 29 Temmuz'da son üç aylık dönemin akıllı telefon satış raporlarını yayınladı. Rapora göre 2022'nin ikinci çeyreğinde, Çin'in akıllı telefon pazarı yıllık yüzde 14,7 düşüşle yaklaşık 67,2 milyon adet satışa ulaştı. Katlanabilir ekrana sahip akıllı telefonlarda ise yılın ilk yarısına oranla yaklaşık yüzde 70’lık artış sağlandı ve satışlar 1,1 milyon adedi aştı.

HONOR, Çin pazarında yılın 2. çeyreğinde sevkiyat açısından ilk sıraya yerleşerek büyük bir başarı yakaladı. Firmanın yeni akıllı telefon modeli olan HONOR 70'in piyasaya sürülmesiyle birlikte yüksek büyüme ivmesini sürdüren HONOR, giriş seviyesi modelleri ve Magic 4 serisi gibi üst segmentte yer alan modelleri ile pazar payını artırmayı başardı.

Honor 10 bir haftada bir milyon sattı

 

Honor Play Türkiye fiyatı belli oldu

 

Honor'ın en yenisi Türkiye'ye geliyor!

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)