E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiGüvercin Fed gelişen piyasa varlıklarında ralliye neden olabilir---

Güvercin Fed gelişen piyasa varlıklarında ralliye neden olabilir

Güvercin Fed gelişen piyasa varlıklarında ralliye neden olabilir
20 Haziran 2019 - 10:39 www.borsagundem.com

Fed'in son toplantısındaki güvercin tonu gelişen piyasa merkez bankaların faiz indirmesine ve bu piyasaların varlıklarında yükselişe yol açabilir

Fed'in son politika toplantısının açıklamasındaki güvercin ton, analistler ve traderlara göre, muhtemelen gelişen piyasa merkez bankaların faiz indirimlerine ve buna bağlı olarak bu piyasa varlıklarında ralliye neden olabilir, ancak bu varlıklardaki sürdürülebilir yükseliş ihtimali, süregelen ticaret gerilimlerinden dolayı düşük.

Tayvan doları ve Güney Kore wonu Perşembe günü gelişen piyasa paralarındaki yükselişlere öncülük etti. Gelişen piyasa paralarını içeren MSCI endeksi Singapur saati ile 10:40'ta yüzde 0.4 yukarıdaydı ve yükselişini üçüncü güne taşıdı. MSCI'ın gelişen Piyasa hisse senedi göstergesi yüzde 0.6 tırmandı ve altı haftayı aşkın sürenin en yüksek seviyesine çıktı.

Filipinler ve Endonezya merkez bankaları Perşembe günü para politikası kararlarını açıklayacak. Ekonomistler Filipinler Merkez Bankası'nın gösterge faizi 25 baz puan düşürerek yüzde 4.25 seviyesine indirmesini, Endonezya Merkez Bankası'nın ise politika faizini değiştirmeyerek yüzde 6'da tutmasını bekliyor.

Tokyo'da SBI Securities Co.'dan Tsutomu Soma, "Bazı gelişen ekonomi merkez bankaları, Fed'in faiz artırımına gittiği dönemde, paralarını korumak için faiz artırmak zorunda kalmışlardı. Şimdi bu baskı önemli ölçüde azaldı ve bu durum gelişen ülke paraları için olumlu bir gelişme" dedi ve "Bu nedenle, halihazırda faiz indirimine gitmiş bazı Asya merkez bankaları, ekonomilerine destek için gerekli görürse, faizi daha da düşürebilir" değerlendirmesinde bulundu.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)