E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemGizli belge sızdı: Rusya işgal için hazırlanıyor---

Gizli belge sızdı: Rusya işgal için hazırlanıyor

Gizli belge sızdı: Rusya işgal için hazırlanıyor
04 Aralık 2021 - 09:23 www.borsagundem.com

ABD istihbaratı, Rusya’nın Ukrayna’ya 175 bin askerin katılacağı bir saldırı hazırlığı yaptığı konusunda uyardı.

İstihbaratın Washington Post gazetesine sızdırdığı belgede, Rus ordusunun gelecek yılın başlarından itibaren Ukrayna’ya farklı cephelerden saldırı başlatacağı öne sürüldü.

Rus birliklerinin konumlarını da içeren belgede, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal girişimini 175 bin askerle yapacağı iddia edildi.

Belgede yeni top ve dolaylı atış ekipmanının yanı sıra 50 taktiksel birliğin Rusya tarafından Ukrayna sınırının yakınındaki birçok noktaya konuşlandırıldığı ileri sürüldü.

Ukrayna, Rusya’nın sınıra 94 bin asker yığdığını ileri sürerken, ABD istihbaratının belgesinde şu anda taktik taburların toplam asker sayısının 70 bin civarında olduğu, bu sayının yakın zaman içinde 175 bine çıkacağı ve Rusya’nın hedef şaşırtmak için sürekli bir şekilde askerleri sınır boylarına sevk edip geri çektiği öne sürüldü.

Belgede, Rusya’nın daha önce de sınıra yığınak yapmasının işgalin hazırlık tatbikatı olduğu ifade edilirken, Rus ordusunun işgali hızlandırmak için şu anki konumlarındaki eğitim ekipmanlarını bırakıp yola devam edebileceği iddia edildi.

Washington Post gazetesine konuşan bir yetkili ise Rusya’nın mevcut yığınağının bahar aylarında Ukrayna sınırına yaptığı yığınağın iki katı kadar olduğunu öne sürdü. ​​​​​​

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Rusya'ya uyarıları yinelendi

Rusya'dan çok sert açıklamalar: Ukrayna askeri yığınak yapıyor!

ABD'li diplomatlar Rusya'yı terk edecek

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • ALİ HAYDAR YEZİDSEVMEZ04 Aralık 2021 12:21

    ABD yürü der, koçum der sen aslan sın sen kaplan sın der.terörist örgütleri kurar silahlarını satır ülkeleri korkutur gerekir ise ülkeleri savaştırır savaş baronları silahlarını satarlar.Bir savaşta da arkasına bakmadan kaçar iş biter.daha önce kırım da gürcistan da olmadımı ne oldu rusya silindir gibi ezdi geçti yine öyle olacak.ALLAH tan başımızda RTE ve BAHÇELİ var sonra rusya ile iletişim ilişkilerimiz iyi biz burada taraf olmamalıyız.

  • Vatandaş04 Aralık 2021 10:01

    Geçenlerde konuştuğum bir Ukrayna vatandaşına sordum konuyu,herşeyi ABD nin planladığını ve Ukraynayı savaşa sokmak için herşeyi yaptığını anlattı örnekleri ile...Dünyadaki tüm çatışmaların savaşların körükleyicisi ABD dir,pkk ya verdiği destek gibi...

  • hım04 Aralık 2021 10:16

    o ukrayna vatandaşı büyük ihtimalle rus asıllıdır