E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıEuro/dolar paritesi 6 haftanın en kötü performansına yöneldi---

Euro/dolar paritesi 6 haftanın en kötü performansına yöneldi

Euro/dolar paritesi 6 haftanın en kötü performansına yöneldi
16 Ağustos 2019 - 13:54 www.borsagundem.com

Euro/dolar paritesi, opsiyon akışlarından gelen baskı ile düşüşünü dördüncü güne taşıdı.

Euro dolar karşısında, opsiyon akışlarının baskısı altında kalarak düşüşünü dördüncü güne taşırken, sterlin, muhalefet milletvekillerinin anlaşmasız Brexit'ten kaçınmak için çare aramaları ile birlikte diğer paralar karşısında yükseldi.

Sterlin euro karşısında, pozisyonların yeniden dengelenmesi ile son üç ayın ilk haftalık kazancını gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Bloomberg Dolar Spot Endeksi ise son beş haftada dördüncü haftalık kazancını gerçekleştirmeye yöneldi.

Avustralya doları, ABD ile Çin arasındaki ticaret geriliminin ABD Başkanı Donald Trump'ın yakında Çinli mevkidaşı Xi Jinping ile telefon görüşmesi yapacağını açıklamasının ardından azalacağı umuduyla yükselişini ikinci güne taşıdı.

TRUMP: Xİ İLE YAKIN ZAMANDA GÖRÜŞMEMİZ OLACAK

Euro/Dolar  paritesi Cuma günü yüzde 0.2 düşerek 1.1082 seviyesine indi ve haftalık bazda yüzde 1.1 geriledi. Parite böylelikle 5 Temmuz'dan haftasından bu yana en büyük haftalık kaybını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Avrupa'dan bir trader, işlem emirlerinin genelde az olduğunu ve kaldıraçlı işlemlerin 1.1120 ve 1.1150'lere doğru yükselişlerde azaldığını kaydetti.

Sterlin/dolar paritesi yüzde 0.5 yükselerek 1.2145 seviyesine çıktı ve haftalık kazancını yüzde 0.9'a genişletti. İngiltere'de muhalefet partisi lideri Jeremy Corbyn diğer partilere baş vurarak kendisini anlaşmasız Brexit'i önlemek için geçici başbakan yapmalarını önerdi.

Dolar/yen paritesi, haftanın başlarında 105.05 ile son 7 ayın en düşük seviyesini görmesinin ardından istikrar araması ile birlikte yüzde 0.3 yükselerek 106.47 seviyesine ulaştı

ABD'nin 10 yıl vadeli Hazine tahvillerinin faizi Perşembe günü 2016'dan bu yana ilk kez yüzde 1.5 seviyesinin altını gördükten sonra bugün 4 baz puan yükselerek yüzde 1.56 seviyesine tırmandı.

Bloomberg Dolar Spot Endeksi yüzde 0.1 yükseldi ve haftalık kazancını yüzde 0.5'e genişletti.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)