E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan: 2020 faizlerin düştüğü bir yıl olacak---

Erdoğan: 2020 faizlerin düştüğü bir yıl olacak

Erdoğan: 2020 faizlerin düştüğü bir yıl olacak
20 Kasım 2019 - 11:31 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan "2020, İnşallah faizlerin çok daha düştüğü bir yıl olacak. Girişimcilerimize sesleniyorum gelin yatırım yapın" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''AK Parti 7. Olağan Kongre sürecini takvime uygun şekilde sürdürüyoruz. Aralık ayında belde kongreleri ile sürece başlıyoruz. Şubat ayı ile ilçe kongreleri yaz sonuna doğru il kongrelerimizi başlatacak yıl sonuna kadar da tamamlayacağız. AK Parti'de eski diye bir kavram yoktur. Her AK Parti'li son nefesine kadar bu kutlu davanın mensubur. Partimizde sadece görev değişikliği olur. AK Parti'nin sahibi millettir.

''2018-19 SEÇİMLERİNİN SONUÇLARINDAN GEREKEN DERSLERİ ÇIKARMAMIZ ŞART''

2018-19 seçimlerinin sonuçlarını adeta sandık sandık tetkik ederek gereken dersleri çıkarmamız şarttır. Önce teşhisi doğru koyacağız sonra en ideal çözümü hayata geçireceğiz. Türkiye güvenlikten ekonomiye kadar pek çok cephede beka mücadelesi verdiği dönemden geçiyor. Teröristleri öne sürüyorlar ezip geçiyoruz ekonomimize saldırıyorlar kısa sürede toparlanıp yolumuza devam ediyoruz. En büyük güç ve moral kaynağımız milletimizin desteğidir. Şayet bir yerde oyumuz düşmüşse, hele hele milletvekili ve belediye başkanı sayımız azalmışsa hiçbir şey yok gibi hareket edemeyiz. Ülkemize ve milletimize husumet besleyenleri şaşırtmak, bizim için en büyük şereftir.

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

Beka mücadelemizde durum böyleyken iç siyasette bambaşka fotoğrafla karşı karşıyayız. MHP ve diğer kardeşlerimiz attığımız her adımda bize destek verdiler. CHP ve HDP ile onlarla hareket eden marjinal çevreler yalanda adeta sınır tanımıyorlar. CHP Genel Başkanı, Türkiye'nin tüm milli meselelerinde sinsi, hasmane ve yıkıcı bir tavır içindedir. İspatla diyoruz yapamıyor yalan söyleme diyoruz bundan da kendini alamıyor. Ağzını her açtığında dünyanın en büyük devletlerini kurmuş ecdadımıza hakaret etmeyi maharet sanıyor.

''BU ZATI KÜRESEL SERMAYE DE CİDDİYE ALMIYOR''

Bu zatın kendi geçmişinden, kendi köklerinden utanması bizi ilgilendirmez. Ama hiç kimsenin milletimizin tarihine, ecdadın aziz hatırasına haksızlık etmesine rıza gösteremeyiz. Bu kişinin çocuklarımızın geleceğine de saygısı yok. Can ve mal güvenliği olmayan ülkeye yabancı sermaye gelmezmiş. Yabancılara Türkiye'ye yatırım yapmayın diyor. Kendi ülkesini küresel sermayeye kötülemenin adı ihanetin dik alasıdır. Bu zatı küresel sermaye de ciddiye almıyor. Şu an itibariyle borsamız 107 bini yakalamış vaziyette. Ekonomimize saldırılar yaşanırken kendisini hiç ortada görmedik. Teröristlere bunlar teröristtir dediğini hiç ağzından duymadık.

''CEZA İSE CEZA, KURU ÖZÜRLE GEÇİŞTİRİLECEK İŞLER DEĞİL''

Bunlar dün bizim grup başkanvekili hanımefendiye parlamentoda saldırdılar. Dün de grup başkanvelimiz Özlem Hanım'a 'susturun bu kadını' diyecek kadar ahlaksız edepsiz şekilde davranan bir CHP'nin yetkilileri var. Grup Başkanvekilimiz Özlem Hanım'a 'susturun bu kadını' diyecek kadar ahlaksız, edepsizce davranan CHP yetkililerine prim verecek değiliz. Biz bu ahlaksızlara edepsizlere prim verecek durumda değiliz. Tüm grubumuz bir bayan milletvekilimize grup başkanvekilimize saldıracak olan ahlaksız edepsizlere parlamento içinde gereken cezayı vermesi lazım. Ceza ise ceza. Özür diledi bıraksınlar bu işi. Bunlar kuru özürle geçiştirilecek işler değil.Burası yol geçen hanı değil bir parlamentodur. Burada bir hanım kardeşimizin hukukunu korumak bizim görevimizdir. Başkanları şahsıma, bir diğeri yine bir konuşmasında şahsıma Parlamento'nun çatısı altında her türlü hakareti edepsizce yaptılar. Bunların edepsizlikleri karşısında artık susmak diye bir şey yok. Gereği neyse aynen bunlara cevabını vereceğiz.

''2020 FAİZLERİN ÇOK DAHA DÜŞTÜĞÜ BİR YIL OLACAK''

Bizim şu anda IMF ile işimiz yok biz bize yeteriz. 2020, İnşallah faizlerin çok daha düştüğü bir yıl olacak. Girişimcilerimize sesleniyorum gelin yatırım yapın. Her sektöre sesleniyorum gel yatırım yap hangi sektörde çalışıyorsan gel yatırım yap. Kendi parana dön. Kendi paranı kullanmaktan çekinme. Artık dövizle borçlanma değil milli para ile adım atma dönemine döndük bunu başarıyla yürütmek durumundayız. Konut satışlarında otomobilde ciddi artışlar başladı. Yatırımcılarımıza sesleniyorum endişe etmeyin kendi alanlarınızda yatırım yapmaya devam edin.''

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (12)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • AHMET ÖZBİR20 Kasım 2019 21:05

  GEZİZEKÂLI vandallar vatanı yakmadan birkaç hafta öncesi FAİZLER CUMHURİYET TARİHİNİN DİBİNİ GÖRDÜ! Ancak bu muazzam gidişattan rahatsız olan dahili ve harici düşmanlar vatanı ateşe verdiler, o günden sonra bir daha yüzde 4.5'ları göremedik. İnşallah REİS'İMİN SAYESİNDE YÜZDE 3'LERİ YAKALARIZ!..

 • ...20 Kasım 2019 16:59

  asgari ücretli maaşı 2100 tl... faiz sıfır oldu. gitti tv değiştirdi... tv yeniledi. kredi kartla gitti oturma grubu aldı... taksitle ödüyor. faiz sıfır.. kredi çekti gitti ev boya badana. fayans değiştirdi. gitti bulaşık makınaası aldı... iç tüketim arttı. fabrikalar stok eritti. fabrikalarda kredi çekti. yeniden üretti. stoklar doldu. vatandaş borç ödeyecek kenara çekildi. üretim durunca fabrikala rişçi çıkartmaya başladı.işten çıkınca krediler ödenmemeye başladı. banka hacizleri. takipleri başladı. fabrikalarda kredilerini ödemek için işçi çıakrtmaya devam etti. stokları icralara düşmeye başladı. KİLİT. yani bu faiz neden mi sonuç mu? zaten gençlerin yüzde 25-30 u işsiz.. işi olanlar sgk sız gunluk 70- 80 tl ye çalışıyor çalışanların yuzde 80 bide 2 bin tl maaş alıyor. ya devlet dedin, ağır sanayiye gider. yazılma girer. yabancı dil eğitimli prosefyonel turizm işlerine girer. sadece zaman ve vakıt kaybı. inanmadım

 • 1020 Kasım 2019 16:10

  Üreten ekonomi olamazsa gerisi boş.

 • BENGIN20 Kasım 2019 14:32

  Hergün bir faiz inecek muhabeti olmasın bütün yetki sizde bir KHK ile düşür faizi %2 orana2020 yılını beklemeyelim çok yorulduk. ileri sürdüğüntezinin sonuçlarını görmek istiyoruz.

 • Veysel20 Kasım 2019 13:24

  Faizler düşsün de daha çok insan faizle kredi çeksin. Faize karşıyız ya...Ne de olsa faiz bütün kötülüklerin anası. Faizler düşerse belki daha çok insan kredi çeker

 • Benim cebim20 Kasım 2019 12:53

  Zamların düştüğü bir yıl olursa ben mutlu olurum.. Faiz düşünce Zamlar düşmüyorsa bana ne faizin düşmesinden..

 • gnçlk : )20 Kasım 2019 12:39

  Ne oluyor ? devlet borcu +şirket borçlarını devletimiz karşılıyor. kamu kurumları kredilerini çekiyolar. bankada gider yazıp kardan düşüyor vergi ödemiyor. devlet üstleniyor. yani tüm devlet borcu başka. özel sektör borcu başka diyenler yine aldandı... faizler düşüyor. neden? iç piyasa  hareketlensin. telefonlar..beyaz eşya..otomobil..ev..sektör hareket etsin diye... hatta çinden gelen, tum kargolar artık 10-15-25-50 tl vergi alınıyor. eskiden 50 avrodu bu... şimdi faizler düşünc eiç tüketim kimilerince artacak. işini kaybedenler, kredi ödeyemeyenler. işsizler gene borçlu yaşayacak. işsizlik gençlerde yüzde 25 lerdeken..faiz sıfır olsa ne olacak ? kira+su+mutfak+vb maaşı geçerken, kim ne tüketecek? faiz düşse ne olacak? bu nasıl mantık, nasıl bakış açısı? iç tüketim olacak. devlet krizden  çıkacak denmiş. ama tüketim kredi borçlanma ile olacak. bu kısır döngüdür. böyle çıkış stratejisi saçmalık.

 • gerçek 20 Kasım 2019 12:25

  ""  CHP ve HDP ile onlarla hareket eden marjinal çevreler yalanda adeta sınır tanımıyorlar. CHP Genel Başkanı, Türkiye'nin tüm milli meselelerinde sinsi, hasmane ve yıkıcı bir tavır içindedir.  Editör  bu bölümü özellikle neden büyük yazdınız ?????!!!! merak etmeyin biz herkesi tanırız !!!????

 • GERÇEK20 Kasım 2019 14:49

  GERİZAKALI MEŞEODUNU DEFALARCA SÖYLEMEME RAGMEN BENİM RUMUZUMU KULLANIYORSUN SALAK ANLAMIYORMUSUN BAŞKA RUMUZ KULLAN ZATEN SALAKÇA YORUM YAPIYORSUN.

 • Ozan20 Kasım 2019 11:54

  İşi gücü millete lakap takmak.

 • reis...etrafında 20 Kasım 2019 11:49

  ETRAFINDA SANA KİMSE DEMEZ REİS.. DEDİĞİN HER cümleyi alkışlamaktan.. Ballı maaş alan danışmanların ben diyiverim.... elin ecnebisi Türkiye'deki verilere enflasyon dahil. işsizlik dail. inanmıyor. verilere güvenmiyor. Nasıl derler... büyük kredi almak isteyen dev bir şirket düşün... bankaya gider boş ister... tüm bilaçosunuda makyajlar... ama banka gene kredi vermek isteme.. verirsede  kendini garantiye alıp, 5 fazie 10 faiz ister ve verir. ipotek alır kendınede.. aynı öyle görüyorlar reiss... Yabancı basın oku bence İngilizce gerçi ama tercümanına da güvenme. Google translate çevir ... belki faydası olur.. Reisim benim.. inadına inadına..

 • kafkaf20 Kasım 2019 11:43

  Çok iyi ya. Borsa çıktığında ekonomiyi borsaya bağla. Düştüğünde "Borsayla ekonominin ne alakası var" de. Bunu yiyen adamlar zaten ekonomiden anlamıyorlar.