E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaSporDursun Özbek'ten lisede zafer konuşması, cemiyette kutlama---

Dursun Özbek'ten lisede zafer konuşması, cemiyette kutlama

Dursun Özbek'ten lisede zafer konuşması, cemiyette kutlama
12 Haziran 2022 - 12:12 www.borsagundem.com

Galatasaray'ın 103. dönem yönetiminin belirlendiği olağanüstü seçimli genel kurulunda 39.başkan olarak seçilen Dursun Özbek zaferi Galatasaraylılar Cemiyeti'nde kutladı.

Galatasaray Kulübü'nde Dursun Özbek, 4 yıl aradan sonra tekrar başkanlığa seçildi.

Sarı-kırmızılı kulübün 103. dönem yönetiminin belirlendiği ve Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen kongrede rakibi Eşref Hamamcıoğlu'ndan fazla oy alan Dursun Özbek, 4 yıl aradan sonra tekrar başkanlık koltuğuna oturdu. Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kulüpte 2015-2018'de başkan olarak görev yapmıştı.

Cemiyet'te kutlama

Galatasaray Kulübü'nde başkanlığa seçilen Dursun Özbek, Galatasaraylılar Cemiyeti'nde kutlama yaptı.

Galatasaray Lisesi'ndeki seçimin ardından Levent'teki Galatasaraylılar Derneği Lokali'nde geçen başkan Özbek, burada bando ile karşılandı. Kulüp üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği Dursun Özbek, sevincini listesindeki arkadaşlarıyla paylaştı.

Lokal girişinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özbek, "Çok mutluyum. Galatasaray için çok sevinçliyim. Yapmak istediğim projelerim ve getirmek istediğim barış var. Sevgi iklimini getirmek istiyorum. Bana bu fırsatı verdikleri için genel kurul üyelerime çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra onlar için çalışacağım." diye konuştu.

Seçim sonuçları

Eşref Hamamcıoğlu ve Dursun Özbek’in yarıştığı başkanlık seçiminde 4 bin 459 oy kullanıldı. Beyaz listelerdeki oyların tasnifiyle 2 bin 208 oya ulaşan Özbek, başkanlığa seçildi. Seçim yarışındaki diğer aday Hamamcıoğlu ise 2 bin 73 oy aldı.

Dursun Özbek kimdir?

Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde 1950 yılında dünyaya gelen Dursun Aydın Özbek, Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makine Fakültesi'ni bitirdi.

İTÜ Spor Kulübünde hem futbolcu hem de yönetici olarak görev yapan Özbek, 1974 yılında otomotiv sektörüyle iş hayatına girdi. 1988 yılından beri turizm sektöründe olan Özbek, İstanbul, Ankara ve Antalya'daki otelleriyle hem yatırımcı hem de işletmeci olarak iş hayatına devam ediyor.

Galatasaray Kulübünde merhum Duygun Yarsuvat yönetiminde 2014-2015 yılında başkan yardımcısı olarak çalışan Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kulüpte 2015-2018'de 36. başkan olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babası olan Dursun Özbek, Fransızca ve İngilizce biliyor.

Zafer konuşması

Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen ve rakibi Eşref Hamamcıoğlu'na üstünlük sağlayarak başkanlığı kazanan Dursun Özbek, sonuçların açıklanmasının ardından kürsüye çıkarak konuşma yaptı.

Sarı-kırmızılı kulüpte bir demokrasi şöleni yaşandığını dile getiren Özbek, "Bugün burada Galatasaray'ın geleceği için irade gösteren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun. Bu yola benimle beraber çıkan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu süreçte yanımda olan sevgili eşime, kardeşime ve tüm aileme teşekkür ediyorum. Eşref kardeşime ve ekibine de çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok kibar bir yarış oldu. Sağ olsunlar, var olsunlar." diye konuştu.

Dursun Özbek, Galatasaray'a sevgi iklimi getirmek istediklerini anlatarak, "Yarın bambaşka bir gün. Birlikte ve beraber olma zamanı geldi. Size vaadim var değerli Galatasaraylılar. Galatasaray'a sevgi iklimini getirmeye çalışacağız arkadaşlarımla beraber. Galatasaray'a barışı getirmek istiyorum. Artış barışın zamanı geldi. Bu seçimde kazanan, kaybeden diye bir şey yok. Yarından itibaren hep beraberiz, kol kolayız. Galatasaray'ı güzel günlere taşımak için el ele, sırt sırta vermeye hazır mısınız? Hep beraber Galatasaray'ı, çocuklarımızın, torunlarımızın gurur duyacağı bir seviyeye getireceğiz. Yaşasın Galatasaray." ifadelerini kullandı. (Habertürk)

Kıran kırına yarış! Galatasaray'ın yeni başkanı Dursun Özbek

Galatasaray, yeni başkanını seçiyor

Resti çekti: Galatasaray'da beklenmeyen ayrılık!

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 7,13
En Yüksek: 7,24
En Düşük: 6,55
Değişim 0,00 %
FK: 0,00
PD / DD: -3,69
İşlem Hacmi 441.339.667
Toplam Adet: 63.244.466
Ağırlıklı Ort.: 6,93
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Güngör12 Haziran 2022 16:38

    Hangi zaferin konuşması bu. Bir spor klübü başkan adayı kazanmış, diğer adaya karşı sanki harp etti de onu ve ona oy verenleri bu harpte yendi. Veya başkanı olduğu klüp her dalda dünyayı titretiyor, tüm altınları silip süpürdü, madalyaları satsa borcunu sıfırlamakla kalmaz kasasında eşek yükü para kalır.

  • Derviş12 Haziran 2022 14:18

    Banker bilo