E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaTeknolojiDünya devi, Facebook’tan reklamlarını çekti---

Dünya devi, Facebook’tan reklamlarını çekti

Dünya devi, Facebook’tan reklamlarını çekti
20 Haziran 2020 - 11:13 www.borsagundem.com

North Face, Facebook'a verdiği reklamları geri çekti. Firma tarafından yapılan açıklamada temmuz ayı için reklamların geri çekilme gerekçesi olarak Facebook'un platformunda nefret söylemi ve dezenformasyona yer vermesi gösterildi.

Spor giyim firması North Face temmuz ayı için Facebook’a verdiği reklamları çektiğini duyurdu. Platformun nefret söylemi ve yanlış bilgileri yaydığını ifade eden firma attığı tweet'te, “Facebook'tan çıkıyoruz” ifadesini kullandı.

CNN'de yer alan habere göre sivil toplum kuruluşları Minneapolis'te polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden George Floyd protestoları kapsamında büyük markalara Facebook'a reklam vermemeleri konusunda baskı yapıyor.

PLATFORMDA İÇERİK ÜRETMEYE DEVAM EDECEK
North Face tarafından yapılan açıklamanın devamında, “Temmuz ayı için düşündüğümüz Facebook ve Instagram reklamlarımızı platformdan çekiyoruz” ifadesi kullanıldı.

Firma Facebook platformlarından reklamlarını çekecek olsa da kendi hesaplarında içerik üretmeye devam edecek.

North Face'in çatı şirketi VF şemsiyesi altındaki Dickies, Vans, Timberland ve Smartwool'un da Facebook ve Instagram reklamlarını çekmeyi düşündüğü belirtiliyor.

Facebook'un Küresel İş Grubu Başkan Yardımcısı Carolyn Everson tarafından yapılan açıklamada, “Markanın kararına saygı duyuyoruz, nefret söylemini platformumuzdan kaldırmak adına çalışıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

NE OLMUŞTU?
Twitter, Donald Trump'un ABD'li göstericilere karşı attığı bir tweet'in şiddeti olumladığı gerekçesiyle işaretlemişti. Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg ise Twitter'ın yanlış yaptığını savunmuş Facebook’un görevinin ‘gerçeğin hakemliğini yapmak’ olmadığını belirtmişti.

Trump'a Facebook şoku

Facebook, Trump'a gelen tepkiler üzerine politika değiştiriyor

Facebook hisseleri rekor kırdı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis ;)20 Haziran 2020 22:57

    Facebook önemli bir otomatik güncellemek yapmak zorunda. Bu işlerden ekmek yemiş biri olarak diyebilirim. Zamanında google ve youtube de yahudi firmaların baskısına uğramıştı. NAZİ takliamları ve yahudilerin kötlenmesi ırkçılık söylemlerinde yahudi firmaların ki, biliyorsunuz otomobil, temizlik, gıda, giyim reklamlar çıkması sonucu reklam vermeme kararı aldılar başten bunları iplemedi google. sonra gelirleri 1 ayda yüzde 60 lara kadar düştü. Reklam verenler rakip firmala rile anlaştık dedi. Sonra çok büyük bir yama, güncelleme geldi otomatik reklamları düzelttiler iyileştirdiler. sonra firmaların gönlünü aldılar. Yani inanılmaz gizi kapılar ardında reklam verenlerinde karteli var. Yahudi firmalar google a ayar çekti. facebookda bu işlere otomaik flitre yazılım güncelleme yapmak zorunda. 

  • ALİ HAYDAR TANRIKULU20 Haziran 2020 20:26

    Trump kesin seçimleri kazanır.çünkü yahudi sülaleleri arkasında.

  • Gerçekçi20 Haziran 2020 15:01

    Ehveni şer  durumundaki  trump ite  gerektiği an askeri destek  vermeliyiz !