E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarBitcoin fiyatı ile ilgili kritik tahmin---

Bitcoin fiyatı ile ilgili kritik tahmin

Bitcoin fiyatı ile ilgili kritik tahmin
01 Mart 2024 - 09:51 borsagundem.com

JPMorgan Bitcoin’de yarılanma coşkusu azalınca düzeltme başlayacağını öngörürken, fiyatların nisandan sonra 42.000 dolar seviyesine gerileyebileceğini tahmin ediyor.

Finans devi JPMorgan'ın analistlerine göre Bitcoin’de daha fazla getiri sağlayacak bir faktör olarak görülen “yarılanmanın”, en sonunda en büyük kripto paranın fiyatını düşürebileceğini söyledi.

Nisan ayında yapılacak Bitcoin kodu güncellemesiyle uygulanacak olan “yarılanma” günlük olarak çıkarılan kripto paraların sayısını eskisinin yarısı olan 450 civarına indirecek. Uygulamayı savunan kişiler böylece arz darlığı oluşacağını söylüyorlar. Bitcoin bu yıl yaklaşık yüzde 45 artışla 62.000 dolar civarına yükseldi ve ocakta onaylanan borsa fonlarından gelen talep de arttı.

Maliyeti 26.500 dolar

Bitcoin’in fiyatı yarılanma haberinin ardından tarihi bir artış gösterdi ve madencilerin üretim maliyeti varlığın fiyatında alt sınırı oluşturdu. JPMorgan Chase & Co. stratejistlerine göre Bitcoin’in ortalama üretim maliyeti Bitcoin başına 26.500 dolar seviyesinde bulunuyor ve yarılanmadan sonra “mekanik olarak ikiye katlanarak” 53.000 dolara ulaşacak.

Ancak madenciliğin zorluğunun artması küçük madencilerin faaliyeti bırakmasına neden olurken, madenciliğin zorluğu başlangıçta hesaplanandan yüzde 20 daha az olabilir ve üretim maliyetlerini düşürebilir. Stratejistler, dün paylaştıkları bir yorumda, alt sınırın desteğinin azalmasıyla nisandan sonra Bitcoin fiyatının 42.000 dolara doğru düşebileceğini yazdılar.

Lider kripto para biriminin fiyatı ise bugün saat 9.45 civarında 61,628 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin mi yoksa altın mı enflasyona karşı daha iyi koruyor?

 

Bitcoin yükselişini hızlandırdı

 

Bitcoin için 200 bin dolar tahmini

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis : )01 Mart 2024 11:09

    FED söylemler , bugun kullanılabilir. heryerde btc reklamı. heryerde btc soruları :D sıkıldım. mola verelım artık...