E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıBitcoin, 2021'deki kazançlarını sildi---

Bitcoin, 2021'deki kazançlarını sildi

Bitcoin, 2021'deki kazançlarını sildi
21 Temmuz 2021 - 12:16 www.borsagundem.com

Bitcoin'in 30 bin doların altına gerilemesi, 2021 boğa piyasasında gösterdiği tüm değer artışının neredeyse tamamen silinmesiyle sonuçlandı

Bitcoin (BTC) 30 bin doların altına gelerek, 2021 yılında boğa piyasası yükselişindeki tüm kazançlarının neredeyse tamamını kaybetmesine sebep oldu. Diğer yandan bir umut ışığı, boğaların yardımına koşabilir.

Kripto borsa Binance'in emir defteri verileri, BTC/USD paritesinin neredeyse şimdiye kadar görülmüş en güçlü destek seviyesine kadar gerilediğini gösteriyor.

BTC en kritik destek seviyesine geriledi 

Bitcoin yatırımcıları, dün zor bir gün geçirdi ve sıkıntılar henüz bitmemiş gibi gözüküyor. BTC/USD paritesi, 29.300 dolara kadar düşerek yıl başında olduğu seviyenin 300 dolar altına geriledi.

Yalnızca üç ay önce 64.500 dolara ulaşan Bitcoin, son değer kaybıyla boğa piyasasının en yoğun döneminden hemen önceki konumuna geri döndü.

En azından kısa vadede her şeyin mahvolduğundan endişe edenler, Bitcoin'in şimdiye kadar görülmüş en güçlü destek seviyesine gerilediğini duymaktan mutlu olabilir.

Material Indicators'ın yaratıcısı "Material Scientist", 20 Temmuz tarihli gönderisinde BTC/USD paritesinin daha önce görülmemiş bir talep ile desteklendiğini ileri sürdü:

Şimdiye kadar görülmüş en büyük talep seviyesine geriledik. Bu seviyenin altına düşülmesi için ciddi bir FUD (korku, belirsizlik ve endişe) gerekir. Yükselişin daha olası olduğunu düşünüyorum.

Binance'in emir defteri verileri, spot fiyat ve 35 bin dolar arasında çok az direnç bulunduğunu ve bir sekme yaşanmasının görece kolay olduğunu gösteriyordu, ki Bitcoin gerçekten de yeni güne 30.800 dolar seviyesinde başladı.

Diğer yandan Bitcoin yatırımcılarının faaliyetlerine ilişkin son veriler, bazı şaşırtıcı sonuçlar ortaya koydu.

İstatistik uzmanı Willy Woo, büyük balinalar birikimlerini azaltırken, şimdi ise küçük yatırımcıların birikime başladığını açıklarken, şu yorumu yaptı: 

"Küçük balıklar parabolik birikime başladı.

 

Altcoin'ler yara sarıyor

Küresel piyasalarda altın, dolar, Bitcoin

Bitcoin'de umut veren gösterge!

Yatırım araçlarının 10 yıllık getirileri

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)