E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBakan Selçuk'un zam teklifinde yaptığı revizyon kabul görmedi---

Bakan Selçuk'un zam teklifinde yaptığı revizyon kabul görmedi

Bakan Selçuk'un zam teklifinde yaptığı revizyon kabul görmedi
31 Temmuz 2019 - 04:19 www.borsagundem.com

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, toplu iş sözleşmesiyle ilgili daha önce yüzde 5+4 olarak verdiği zam teklifini revize etti. Selçuk, ilk altı aylık dönem için 1 puan artış yaparak, yüzde 6+4 teklifinde bulundu.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konfederasyonun 67. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla akşam saatlerinde TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay'ı Genel Merkez'de ziyaret etti.

Görüşmede, TÜRK-İŞ yönetim kurulu üyeleri Pevrul Kavlak, Ramazan Ağar ve Eyüp Alemdar da hazır bulundu. Bakan Selçuk, 200 bin kamu işçisini kapsayan toplu iş sözleşmesiyle ilgili daha önce 2019 yılı için verdiği yüzde 5+4 oranındaki teklifi yüzde 6+4 olarak revize etti.

TÜRK-İŞ +3 refah payı istemişti

TÜRK-İŞ Başkanı Atalay, gerçekleşen enflasyon rakamının dahi altında olduğunu belirterek bu teklifin kabul edilemez olduğunu tekrarladı. Bakanlığın teklif üzerinde yeni bir değerlendirme yaparak bayramdan önce yeni teklif sunabileceği belirtildi.

TÜRK-İŞ, ücretlere 300 lira seyyanen zam yapılmasını ve bunun üzerine 2019'un ilk 6 ayında yüzde 15 oranında artırılmasını, sonraki 1.5 yıl boyunca da enflasyon + 3 puan refah payı verilmesini istemişti.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • haramzadeler31 Temmuz 2019 09:22

    vergi olarak kestiğiniz çalışan maaşlarından insanları canından bezdiriyorsunuz her kez size lanet okuyor haram ediyor bu kadar ah almak lanet edilmek yüküyle nasıl yaşıyorsunuz ???

  • mesut kaya31 Temmuz 2019 08:51

    vekillerin kendilerine gelince keyifleri istediği kadar zam. çalışan işçiye gelince % 10 zam. resmi enflasyonun bile altında zam teklif etmek hakarettir. alın teriyle çalışanları  yoksulluğa mahkum ediyorlar.