E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaSporAziz Yıldırım başkanlığı bırakıyor---

Aziz Yıldırım başkanlığı bırakıyor

Aziz Yıldırım başkanlığı bırakıyor
24 Ekim 2015 - 12:04 www.borsagundem.com

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Divan Kurulu Toplantısı'nda yaptığı açıklamada "Sözümün arkasındayım görevi bırakacağım" dedi

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu toplantısı başladı.

Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük kurul adına yaptığı açıklamada, "Sayın Başkan sizleri seçen bize sormadan görevi bırakamazsınız." dedi. Vefa Küçük'ün ardından sözü alan Aziz Yıldırım ise birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Yıldırım'ın tüm sözleri;

"KARARIMDAN DÖNMEYECEĞİM BIRAKACAĞIM"
- Mayıs ayında kongrede konuşurken bırakacağımı söylemiştim. Sözümün arkasındayım bırakacağım. Söz olsun laf olsun diye bunu söylemedim. Artık yeni insanların gelerek görev alması için bu konuşmayı yaptım. Mahkeme karar verdikten sonra sürecin önü açılıyor. Mayıs'ta kongre yapacağım. İnşallah o zamana kadar yargı son kararı verecek. Sözüm söz, sonra da bırakacağım. Bizim de diğer hayatlarımız var. Onları yaşamamız lazım. İki kızım var. Buna saygı göstermenizi rica ediyorum.- Yargıtay tasdik edene kadar başkanlığa devam edeceğim. Öyle zannediyorum ki Mayıs ayına kadar devam edecek. 

"BİZİ KULLANIYORLAR"
- Trabzon'da 3 milletvekili 'Aziz Yıldırım şike suçlusudur' diyorlar. Anayasa Mahkemesi'ne müraccat ettik. Trabzon'da 6-7 tane milletvekili var. Trabzon'dan 9 tane milletvekili alabilmek için bizleri karşı karşıya getiriyorlar. Bizi tahrik etmeye çalışıyorlar ama biz tahriklere kapılmıyoruz.

- Bilsinler ki Trabzon'la Fenerbahçe'nin arasını bu şekilde açmak Türkiye Cumhuriyeti toplumuna zarar verir. Bu davanın bir kumpas olduğu, cemaat tarafından devlertin büyüklerinin de açıklamalarından anladığımız... Tüm davalar, bizim bilmediğimiz, ismini yavaş yavaş duyacağımız davaların sebebi Özel Yetkili Mahkemeler'dir. Türkiye'de sivil bir ihtilal yapılıyor.

"SALDIRI ÖRTBAS EDİLDİ"
Fenerbahçe'ye Rize'de saldırı yapıldı. Hiçbir soruşturma yok. Örtbas edildi. Rize'den ses yok. Savcıya sorsanız bir işlem yapamadığını söylüyor. Ben Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı olarak savcı beyden bir kamuoyu açıklaması bekliyorum.

AZİZ YILDIRIM'I GÖZLERİ DOLDU: TEŞEKKÜR EDERİM
Haseki'ye gelen insanlara, Bağdat Caddesi'ne gelen insanlara, mücadele eden herkese teşekkür ederim. Annelerimize, kadınlarımıza hepsine selam olsun. Metris'e gelip o soğukta gelip bağıranlara, Silivri'ye gelip haklılığımızı dile getirenlere tekrar buradan teşekkür ediyorum. Anıtkabir'e gelen, Fenerbahçe dışında bu eylemlere katılan vatandaşlara da teşekkür ediyorum. Topuk Yaylası'na gelen, köprüye yürüyüş yapanlara da canı gönülden teşekkür ediyorum

FENERBAHÇE MAHKEME KARARI SONRASI NE YAPACAK?
Bugün UEFA bize yaptığı hareketi Olympiakos'a yapamamıştır. Fenerbahçe'ye yaptıklarının yanlış olduğunu anladıkları için bunu Olympiakos'a yaptılar. Şİmdi biz ne yapacağız... Yargıtay'dan çıkacak kararda beraat bekliyoruz. Tabi bu 5 yıllık süreç içerisinde manevi olarak çok yıprandı. Her türlü olayda bizi baş sorumlu gösterdiler ama bizim de haklarımız var. Bu mahkemenin Yargıtay'da onaylanmasıyla başlayacak. Biz o hazırlığı yapıyoruz. Hem UEFA hem TFF hem şahıslarla ilgili bir çalışma yapıyoruz. 

İtalya'dan Juventus'un avukatları, Amerika'dan avuktları devreye sokuyoruz. Maaş usulu değil prim usulü bunu yapacağız. 

BASIN KONUSU...
Basınla benim sorunum yalan haberler. Ben soyunma odasına gittim, 50 dakika durdu dediler. Bursa maçına gelmedim. Ben evde eşimle maçı izledim. "Soyunma odasına girdi, oyuncuları tebrik etti" diye. Benim lehime olanları da yazmayın. Yandex'le ilgili o haberi yazıyor. Beni kullanarak niye yalan yazıyorsunuz.

Kavga etti diyorsunuz. Tamam güzel kavga ettik de, üzerine gitti yürüdü yazıyor. Spor yazarlarıyla benim herhangi bir sıkıntım yok. Türkiye'de bir şeyin adını koymak lazım. Gazeteci kimdir, gazeteci kimliği nasıl tarif edilir? Buna karar vermek lazım. TSYD geçmişten bu yana akreditasyonlarda hepimizin tanıdığı bir dernektir. Bundan sonra TSYD'nin onayladığı her kişiyibiz stada alacağız ama sana da üye olacak. Eskiden bir gazeteci tezkip edildiği zaman o gazeteci çok üzülürdü, şimdi ise övünüyor. Bu hale geldi iş.

Gazeteciler Cemiyeti bizi kınadığını söylüyor. Size sesleniyorum...Ey Gazeteciler Cemiyeti 3 Temmuz'da neredeydiniz. Gazete patronlarına sesleniyorum. Muhabir diye gönderdiğiniz insanlara sahip çıkın, onlara iyi ücretler verin. Okur-yazar olsun, böyle bir sistem kurun. Editör diyorlar, konuşuyor. Benim Fenerbahçe'yi benden iyi biliyor. 

Biz elemanlarımıza giysi-elbise veriyoruz. Gazete patronlarına söylüyorum. Sizin müdürlerinizi kovmuyorlar mı? Rica ediyorum basın doğru yazsın, yanlış haber vermesin. Bize zarar vermesin. Biz diyaloğa açığız. TSYD ile de bu görüşmeleri yapıyoruz.

ALTYAPILAR TAŞINIYOR
Altyapıdan gelen bir Uygar var. Kendimizi kandırıyoruz, başka gelmiyor. 2011'de Metris'e gitmeden 100 dönüm Gebze'nin orada arazi almaktı. Cuma günü itibariyle 40 dönüm aldık, 250 dönüme tamamlayacağım bunu. Parayı nereden buluyorsun diye soracaksınız. Ülker'le gelen stad anlaşmasından gelen parayla yapacağım. 5 yılda olması koşuluyla böyle bir şey hazırlıyorum. Altyapılar buraya taşınacak. 15 taneye yakın çim saha yapılıyor. Müjdat Yetkiner'le 15 gün önce İtalya'ya gittiler. Hem A Takım hem alt yapı tesislerini gezdiler. Portekiz'e, İspanya'ya gidecekler. Sonra Lille'e gidiyorlar, sonra da M.City'nin tesislerini gezecekler. Sonra bunları rapor haline getirecekler.

Savcı Berk '5 maçın sonucunu kesin biliyorduk' dedi. O zaman niye işlem yapmadınız dedim. Sustu. Savcıların iddianamede en büyük şike kanıtları 5-3lük Bucaspor maçıydı. stanbul'dan gelenler olarak Kordon'da yemek yiyoruz bunun resmini çekip yaymışlar şike yemeği diye. Masada Buca'lı yok.

ŞENOL GÜNEŞ 'SİZ ŞAMPİYON OLACAKSINIZ' DEDİ
Şenol Güneş hoca Dünya üçüncüsü olduğu zaman herkes kendisine saldırıyordu. Biz o günlerde Şenol hocaya destek çıktık. Gördüğümüz zaman moraliniz bozma vs. gibi şeyler. Sonra burada Trabzonspor'la berabere kaldığımız sene kupada  Trabzon'a yenildik. Bana 'Üzülmeyin şampiyon siz olacaksınız' dedi. Sonra geldik Trabzon maçına. Burada ilk devre 1-1 bitti, aşağı indim. Oyuncular arasında münakaşa vardı. Şenol hoca 'Başkan 45 dakika daha var siz şampiyon olacaksınız' dedi. 

"BEŞİKTAŞ YÖNETİMİNE SORUYORUM..."
"Hukuken aklanmış olabilirler ama vicdanen kanıtı yok" diyor. Beşiktaş Yönetim Kurulu'na soruyorum. Onların ağzından duymak istiyorum. Şike yaptı mı yapmadı mı? Beşiktaş yönetim kurulu üyeleri mahkemelerde yargılandı mı? Şİke yaptığına dair suçlandı mı? Hukuken beraat ettiler mi etmediler mi? Beşiktaş Kulübü kanunen şike yapılmadığı söylenirken Şenol Güneş gibi düşünenlerin vicdanında Beşiktaş aklandı mı aklanmadı mı? Aklanmadı diyorsa Beşiktaş yönetimini göreve çağrıyorum.

"ERGİN ATAMAN YA GALATASARAY'A DEVAM EDECEK YA DA..."
Oyuncu göndermem dedim. Ben burada olduğum sürece göndermeyeceğim. Geçen sefer geldiler, rica ettiler. Sesimi çıkarmadım. Ergin Ataman ya Galatasaray'da devam edecek, ya da Milli Takım'ı bırakacak.

Tüm voleybol maçlarını kendi sahamızda oynayacağız ve yayınlarını biz yapacağız. 3 milyar dolar İddaa geliri var. Amatör şubeleri kalkındırmak istiyorsanız tüm kulüplere maddi katkı yapmanız gerekir. Hiçbir gelirimiz yok. Bizler olmasak bu şubeler kapanır. 4-5 trilyon da açık var. Transferler vs. O zaman devletin amatör şubelere çözümü hayata geçirmeleri gerekir.

"GALATASARAY EBEDİ DOSTUMUZ DEĞİL"
Galatasaray ezeli rakibimiz ama ebedi dostumuz deniyor, ben demiyorum. Dostuklar kolay kazanılmaz. Fenerbahçe ile Galatasaray arasında yıllarca maçlar oynanmıştır. Play-Off'ta burada şampiyon oldukları için tebrik ettim. Zevki tatmak için orada o rezilliği yaşamamak lazımdı. Saygı gösterip kupayı almayacaktı Galatasaray. Öyle buradan ayrılsalardı dost olurduk. Şimdi dost değiliz. İnşallah yok, yarın Galatasaray'ı yeneceğiz. Bunu herkes bilsin, başka yolu yok. Hepimiz tek yürek olarak, kazanarak yarın onları yolcu edeceğiz. Yarından dolayı korkuyorlar. Elleri titriyor. Yarın da göreceksiniz yine yeneceğiz.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)