E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaAsya piyasaları verilere odaklandı---

Asya piyasaları verilere odaklandı

Asya piyasaları verilere odaklandı
21 Ekim 2021 - 08:10 www.borsagundem.com

Asya'da Japon hisse senetleri yatırımcıların şirket bilançolarına ve yükselen enflasyona odaklanmasıyla değer kaybederken Çin hisse senetleri düzenleyici kuruluşların Evergrande açıklaması sonrası yükseldi.

Asya Borsaları, yatırımcıların şirket bilançolarına, yükselen enflasyona ve Çin’in gayrimenkul sektörüne odaklanmasıyla perşembe günü yatay bir seyir izledi.

Hisse senetleri Japonya’da değer kaybederken Çin ve Hong Kong’da hafif bir yükseliş kaydetti. Çinli Evergrande giderek kötüleşen bir likidite krizinin içinde bulunurken ülkedeki düzenleyici kuruluşların risklerin kontrol edilebilir olduğunu belirtmesi diğer gayrimenkul şirketlerinin hisselerini destekledi.

10 yıl vadeli ABD Hazine tahvili faizi yeniden yükselişe geçerek yüzde 1,65 seviyesine çıkarken yatırımcıların gelecek 10 yıldaki enflasyon oranını ölçmek için kullandığı gösterge 2013’ten bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Dolar değer kaybederken Bitcoin çarşamba günü rekor kırdıktan sonra 65 bin dolar civarında bulunuyor. Çin’de hükümet artan enerji fiyatlarını kontrol etmeye başlamasıyla kömür vadeli kontratları büyük bir kayıp yaşadı.

Japonya Topix endeksi yüzde 0,2 düşüş kaydederken Çin Şangay Bileşik Endeksi yüzde 0,5 yükseldi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)