E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriARD Grup Bilişim’e Ar-Ge Merkezi belgesi---

ARD Grup Bilişim’e Ar-Ge Merkezi belgesi

ARD Grup Bilişim’e Ar-Ge Merkezi belgesi
20 Mayıs 2022 - 14:40 www.borsagundem.com

Yüksek güvenlik gereksinimi bulunan tesisler için uluslararası çapta proje ve çözüm üreten sayılı firmalardan ARD Grup Bilişim Teknolojiler’in Ar-Ge Merkezi başvurusu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca onaylandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan, sınır güvenliği, havalimanı, liman ve yüksek güvenlik gereksinimi bulunan tesisler ve kamu binaları için küresel çapta çözümler üreten ARD Grup Bilişim’e güzel haber…Halka açık şirketin (#ARDYZ) AR-GE Merkezi başvurusunun onaylandığı bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde Alman devi Dallmeier Electronic ile tarihi  ‘güç birliği’ anlaşmasına imza atan ARD Grup Bilişim bu önemli gelişmeyi, “T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü'nün 18.05.2022 tarihli yazısına istinaden, Ar-Ge Merkezi belgesi verilmesi ve şirketimizin 5746 sayılı Kanun kapsamında sağlanan teşvik ve muafiyetlerden mevzuatla belirlenen süreler esas alınarak yararlandırılmasına uygun bulunmuştur” açıklamasıyla duyurdu.

KAP’TA DUYURULDU

Belgenin verilmesiyle ilgili olarak ARD Grup Bilişim Teknolojileri AŞ’den KAP’a yollanan açıklamada şöyle denildi:

“Şirketimiz tarafından 04.11.2021 tarihinde yapılan özel durum açıklamasında belirtildiği üzere 5746 Sayılı Araştırma, Geliştirme ve Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun Kapsamında teşvik ve muafiyetlerden yararlanmak üzere T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na 04.11.2021 tarihinde AR-GE Merkezi başvurusunda bulunulduğu bildirilmişti.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü'nün 18.05.2022 tarihli yazısına istinaden, Ar-Ge Merkezi belgesi verilmesi ve şirketimizin 5746 sayılı Kanun kapsamında sağlanan teşvik ve muafiyetlerden mevzuatla belirlenen süreler esas alınarak yararlandırılmasına uygun bulunmuştur.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

ARD Bilişim’den tarihi anlaşma

ARD Bilişim, yüzde 612 oranında bedelsiz kararı aldı

ARD Bilişim’den rekor kâr artışı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 5,19
En Yüksek: 5,20
En Düşük: 5,13
Değişim 1,17 %
FK: 5,73
PD / DD: 2,55
İşlem Hacmi 19.843.580
Toplam Adet: 3.840.911
Ağırlıklı Ort.: 5,27
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)