E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıAltın Vadeli Sözleşmeleri’nde nasıl işlem yapılır?---

Altın Vadeli Sözleşmeleri’nde nasıl işlem yapılır?

Altın Vadeli Sözleşmeleri’nde nasıl işlem yapılır?
23 Ekim 2020 - 08:37 www.borsagundem.com

Uluslararası yatırımcılar altının fiyat hareketinden yararlanmak için Chicago Borsası'nda işlem gören Altın Vadeli İşlem Sözleşmeleri’nde işlem yapmayı tercih ediyorlar.

Ağustos ayı başında 2.089 $’a kadar yükselen Altın ons fiyatı Ağustos-Eylül döneminde 1.920$ seviyesinde taban yapmaya çalışsa da Eylül sonundaki düşüşte 1.750$’a kadar geriledi. Altın’ın ons fiyatı iki haftadır 1.890-1.920$ aralığına sıkışmış durumda ve daha önce destek olarak çalışan 1.920$ bu kez direnç olarak çalışıyor. Teknik analiz açısından 1.920$’ın geçilmesi yeniden 1.980$ seviyesinin hedef olmasını sağlayacaktır.

Uluslararası yatırımcılar Altın fiyatının yükselişinden yararlandıkları gibi düşüşünden de yararlanabiliyorlar. Altın fiyatının düşeceğini düşünen yatırımcılar Altın Vadeli Sözleşmeleri’nde “satım” yönlü işlem yaparken, Altın fiyatlarının yükseleceğini düşünen yatırımcılar Altın Vadeli Sözleşmelerinde “alım” yönlü işlem yapıyor.

Uluslararası yatırımcılar Altın’ın fiyat hareketinden yararlanmak için Chicago Borsası’nda işlem gören Altın Vadeli İşlem Sözleşmeleri’nde işlem yapmayı tercih ediyorlar. Chicago Borsası’nda 100 Ons, 50 Ons ve 10 Ons Altın’ı dayanak kabul eden vadeli işlem sözleşmeleri işlem görüyor.

Eğer isterseniz siz de, 1.150$ kadar bir teminat ile PhillipCapital’de açacağınız hesap sayesinde 10 Ons altın büyüklüğündeki Micro Altın Vadeli Sözleşmesi’nde işlemleri yapabilirsiniz.

Hem de paranızı yurt dışına yollamaksınız...!

Ama öncelikle, sözleşme özelliklerini anlamak için PhillipCapital’in hazırladığı videoyu izlemenizde fayda var.

Peki, Altın vadeli endeks sözleşmelerinde nasıl işlem yapabileceksiniz?

PhillipCapital’de hesap açarak.

Üstelik uluslararası piyasa işlemlerinizi PhillipCapital ile yapmanız halide, paranızı yurtdışına transfer etmek zorunda kalmazsınız.

ABD’nin de içinde bulunduğu 15 ülkede 1 milyon 250 bin yatırımcıya hizmet veren bir dünya devinin uluslararası piyasa deneyiminden faydalanmak ve konuya ilişkin bilgi almak için;

0212-982 25 00 ve 0212-296 84 84

info@phillipcapital.com.tr

futures@phillipcapital.com.tr

DÜNYA DEVİ PHILLIPCAPITAL'DE HESAP AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)