E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiABD'de şirketlerin vergi gelirine katkısı 60 yılın en kötüsü---

ABD'de şirketlerin vergi gelirine katkısı 60 yılın en kötüsü

ABD'de şirketlerin vergi gelirine katkısı 60 yılın en kötüsü
21 Mayıs 2019 - 08:20 www.borsagundem.com

ABD'de 2018'de yaklaşık 3.5 trilyon dolar vergi toplandı. Şirketlerin federal vergi geliri içinde payı ise 1960'dan bu yana görülen en düşük oran olan yüzde 7,6'ya indi.

ABD'de şirketlerin federal vergi gelirlerine katkısı yaklaşık 60 yılın en düşük seviyesine geriledi. 

ABD Gelir İdaresi (IRC) verilerine göre 2018 yılında hanehalkları ve şirketlerden yaklaşık 3,5 trilyon dolar vergi toplandı. 

Toplam vergi gelirinin yüzde 57'sini oluşturan 1,95 trilyon doları bireylerin ödediği gelir vergisinden gelirken, istihdamdan alınan vergiler toplam gelirlerin yüzde 33'ünü oluşturdu. Şirketlerin federal vergi geliri içinde payı ise 1960'dan bu yana görülen en düşük oran olan yüzde 7,6'ya indi.

60 milyar dolar tutarırndaki vergi iadeleri de hesaba katıldığında şirketlerden elde edilen net vergi geliri 202,7 milyar Dolar olarak gerçekleşti.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • USAWLBPerished21 Mayıs 2019 15:28

    E bu kadar açık savaş olmadan nasıl kapatılacak. Suud lardan haraç kes, Çin'e vergi koy, Avrupa bankalarına ceza kes. Yetmedi Iran'ı vur, hem ordaki petrole de çök, hem Çin'in enrjisini ve büyümesini kes. Türkiye'de içeriyi karıştır, kur-faiz baskısı ile ekonomisini vur. Avrupa ordusuna ve silah sanayini tehdit et. Ticaret yollarını kapat. Ülke değil, zulüm canavarı.