E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmlakABD'de MBA endeksleri gerileri, faizler arttı---

ABD'de MBA endeksleri gerileri, faizler arttı

ABD'de MBA endeksleri gerileri, faizler arttı
08 Haziran 2022 - 14:05 www.borsagundem.com

ABD Mortgage Bankalar Birliği (MBA) ipotek başvuru araştırmasına göre, mevsimsel faktörlerden arındırılmış, yeniden finansman ve alım kredilerini içeren mortgage başvuru faaliyetinden oluşan piyasa endeksi yüzde 6,5 düşüşle 288,4 puan oldu.

MBA'nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mail yoluyla paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzde 7,1 düşüşle 208,2 puan olurken, refinansman endeksi yüzde 5,6 düşüşle 709,5 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 5,40 (Önceki %5,33), 15 yıllık yüzde 4,62 (Önceki %4,59), 5 yıllık ARM faizi yüzde 4,51 (Önceki %4,46), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 4,99 (Önceki %4,93) oldu.

Bilgi Notları:

Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma ya da refinansman amacıyla yapılan bütün geleneksel ve devlet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek aile konutlarının satın alınması için yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına uygun olarak geleneksel ve kamu kredileri olmak üzere piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Endeks, var olan konut satışlarını gösteren güvenilir bir gösterge olarak kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla kredi kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, tüm refinansman amacıyla yapılan mortgage kredi faaliyetleri için iyi bir gösterge olarak değerlendiriliyor.

Araştırma 3 Haziran ile sona eren haftayı kapsıyor.

ABD'den Rus tahvil ve hisse senetlerine yasak kararı

 

ABD'de dış ticaret açığı geriledi

 

ABD'de perakende satışlar arttı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)