E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiABD'de işsizlik maaşı başvuruları aylar sonra ilk kez düştü---

ABD'de işsizlik maaşı başvuruları aylar sonra ilk kez düştü

ABD'de işsizlik maaşı başvuruları aylar sonra ilk kez düştü
28 Mayıs 2020 - 15:53 www.borsagundem.com

ABD'de işsizlik maaşı başvuruları geçen hafta 2.446 milyondan 2.123 milyona geriledi

ABD'de eyaletlerin ve yerel yönetimlerin korona virüs nedeniyle çalışanları işten çıkarması sonucunda işsizlik maaş başvuruları art arda onuncu haftadır 2 milyonu aştı.

ABD'de yerel yönetimlerin bütçeleri, Kovid-19 salgınıyla mücadele ve özel sektörde daha fazla ikinci dalga işten çıkarmalar nedeniyle büyük ölçüde zarar gördü.

ABD Çalışma Bakanlığı 23 Mayıs ile biten haftada 2.123 milyon kişinin işsizlik maaşı başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Önceki hafta için 2.438 milyon olarak açıklanan başvuru 2.446 milyona revize edildi.

Reuters anketine katılan ekonomistler 2.1 milyon kişinin işsizlik maaş başvurusunda bulunacağını tahmin ediyorlardı. ABD işsizlik maaş başvuruları her ne kadar Mart ayı sonunda 6.867 milyon ile rekor kırmasından bu yana istikrarlı bir şekilde düşmüş olsa da, Mart ortasından bu yana hep 2 milyonun üzerinde gerçekleşti.

ABD ekonomisinin durumuyla ilgili en güncel veriler olan işsizlik maaş başvuruları, Kovid-19'un yayılmasını kontrol etmek için işletmelerin Mart ayı ortasında kapanmasından sonra ekonominin ne kadar hızlı toparlandığını değerlendirmek için yakından izleniyor.

ABD ekonomisi yüzde 5 küçüldü

VİOP'ta yeni dönem 1 Haziran'da başlıyor

ABD-Çin gerilimi sürerken dolar gücünü koruyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)