E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündem 4 bölge yarın törenle Rusya'ya katılacak---

4 bölge yarın törenle Rusya'ya katılacak

 4 bölge yarın törenle Rusya'ya katılacak
29 Eylül 2022 - 14:40 www.borsagundem.com

Rusya'dan beklenen açıklama geldi. Kremlin'den yapılan açıklamada Ukrayna'da referandum yapılan bölgeler imza töreniyle Rusya'ya katılacak.

Ukrayna'nın Luhansk, Zaporijya, Herson ve Donbas bölgesindeki Donetsk'te gerçekleşen referandumlarda halkın Rusya topraklarına katılımı onay vermesiyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yarın resmi belgeleri imzalayacak.

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, yarın Ukrayna'da referandum düzenlenen 4 bölgenin Rusya'ya katılacağını duyurdu. Peskov, düzenlenecek imza töreninde Putin'in konuşma yapacağını açıkladı.

Peskov, ayrıca Putin'in Rusya'ya bağlanan bölgelerin yöneticileri ile de görüşeceğini söyledi.

Kremlin'den yapılan açıklamada Putin ve Erdoğan arasında telefon görüşmesi için hazırlık yapıldığı bilgisine de yer verildi. 

Öte yandan, Kuzey Akım 1 ve 2 boru hatlarındaki sızıntının "terör saldırısı" olduğunı vurgulayarak, uluslararası soruşturmanın gerektiğini açıkladı.

4 BÖLGEDE ÇOĞUNLUK RUSYA'YA BAĞLANMAKTAN YANA

Ukrayna'daki Rusya yanlısı ayrılıkçıların kontrolündeki Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetleri ile Rus ordusunun ele geçirdiği Herson ve Zaporijya bölgelerinde düzenlenen referandumlarda "Rusya'ya bağlanma" kararının çıktı. Bölgelerdeki sözde seçim komisyonlarının kesin olmayan verilerine göre, Luhansk Halk Cumhuriyeti'ndeki referandumda oyların yüzde 100’ü sayıldı. Oylamaya katılanların yüzde 98,42’si Rusya'ya bağlanmaktan yana oy kullandı.

Donetsk Halk Cumhuriyeti'ndeki referandumda oyların yüzde 56,85’inin sayıldığı ve bunların yüzde 94,75’inin Rusya’ya katılmak için oy kullandığı belirtildi.

Rus ordusunun kontrol altına aldığı Herson bölgesinde düzenlenen referandumda oyların tamamı sayıldı. Referanduma katılanların yüzde 87,05'i Rusya’ya bağlanmaktan yana oy kullandı.

Zaporijya bölgesindeki referandumda ise oyların tamamının sayıldığı ve oylamaya katılanların yüzde 93,11’inin Rusya’ya katılmak için oy kullandığı ifade edildi.

Ukrayna'daki referandumun sonucu belli oldu

 

Tartışmalı referandum: Rus askerler kapı kapı dolaşıp soru yöneltiyor

 

Rus işgali altındaki bölgelerde tartışmalı referandum başladı

 

Dışişleri'nden referandum açıklaması: Endişe verici

 

Ukrayna Dışişleri: Sahte referandumlar hiçbir şeyi değiştirmeyecek

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • hakukitu29 Eylül 2022 22:44

  geç o işleri. savaş esnası karşılıklı anlaşma ve uyum olmadan referandum olamas. neticede savaştan geri alındığı söylenen yerlerd eyapılan kıyımla rortada .. halk nası mantıklı karar verdiği söylenebilir. geç bunları kendini kurtarma politikaları bunalr yemes kimse.

 • Rusya da yıkılacak29 Eylül 2022 21:11

  Kırımda ki Tatarlar sürgün edilip Ruslarla doldurmuşlar Kırımı.. sonra referandum yapılınca sonuç Rusya çıktı.. Üçkağıta bak.. Rusya'nın da sonu yaklaştı Amerika bişey planladı gibi görünüyor..

 • ALİ KODUŞ29 Eylül 2022 16:56

  Haydi abd ve ab ne yapabiliyorsanız yapın ancak ukrayna ya yardım ediyoruz diye ukraynalıları kandırıyorlar.tıpanız yiyor ise çıkın rusyanın karşısına gömsün sizleri.

 • Mucise Reis ;)29 Eylül 2022 14:54

  Burada nüfüs yapısı önemi ortaya çıkıyor. Ukrayna toprakları, rus yanlıların sınırlardaki şehirlerde barınması sonrasında ilk seçim ile rusya ya bağlanmaya çalışılıyor... Şimdi sormak lazım.. bir çok suriyeli. 5-10-25-45-75- yıl sonra ülkemizin zor bir anında bu tarz oyunlar ile bizden kopartılabilir mi ? Şuan Hayır diyoruz. ama zaman ve koşullar, büyük oyunlar bizlere neler gösterir bilinmez. Şimdiden bu riskleri ortadan kaldırmak, önlemler almak mevcut. Kötüyü düşünüp şuan basit adımlar ile büyük sorunları yok edebiliriz. Gelecekte farklı devlet kadrosuna girecek, çalışacak, esnaf, büyük işinsanları hatta siyaste girmeyi başaran kişilerden ülkeyide korumak lazım. Bir x  iş insanı ülkemizde TC vatandaşı alıp seçme seçilme hakkına sahip olabilir. Büyük kitleler bu zenginlerin para gücü ile ayaklandırılabilir. Borsada banka kağıtları zıplatan oligartlar gibi. risk büyük.