E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriMarka Yatırım Holding'e SPK'dan ret---

Marka Yatırım Holding'e SPK'dan ret

Marka Yatırım Holding'e SPK'dan ret
22 Şubat 2018 - 19:04 www.borsagundem.com

SPK, Marka Yatırım Holding'in pay ihraç belgesi başvurusunu reddetti

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Marka Yatırım Holding'in çıkarılmış sermayesini artırması sebebiyle ihraç edilecek paylara ilişkin başvurusunun reddedildiğini açıkladı. Kurul ayrıca, MT Marka Proje paylarının satın alınması için gerçekleştirilen tüm işlemlerin iptal edilmesi gerektiğinin şirkete bildirildiğini ifade etti.

SPK haftalık bülteninde konu ile ilgili açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Marka Yatırım Holding A.Ş.’nin (Şirket) çıkarılmış sermayesinin 20.990.000 TL’den 59.363.666 TL’ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek ve Mine TOZLU, Zeynep Aşkın KORKMAZ, Nazım COŞAN, Ömer TÜZÜNOĞLU, Hayrettin CANSIZ, Atilla ALP, Tolga EROL, Tolga GÖKSEL, Tekin YILMAZ ve Transtürk Holding A.Ş.’nin Şirket’ten olan alacakları karşılığında adı geçen kişilere tahsisli olarak satılacak toplam 38.373.666 TL nominal değerli paylara ilişkin ihraç belgesinin onaylanması talebinin olumsuz karşılanmasına ve MT Marka Proje Danışmanlığı ve İşletmeciliği A.Ş. paylarının satın alınması kapsamında gerçekleştirilen tüm kayıtların/işlemlerin iptal edilmesi gerektiğinin Şirket’e bildirilmesine karar verilmiştir.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 0,75
En Yüksek: 0,79
En Düşük: 0,73
Değişim -3,85 %
FK: 0,96
PD / DD: 0,22
İşlem Hacmi 1.870.247
Toplam Adet: 2.506.265
Ağırlıklı Ort.: 0,76
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • fuat3422 Şubat 2018 20:03

    borsagündem egeli tarım da neler oluyor ? allah aşkına ! spk nın onayladığı tahsisliden vazgeçtiler . demekki tahsisli hisselerin 6 ay içinde satılamayacağından dolayı vazgeçtiler . o hisseleri demekki bir an evvel borsada satacaklardı . soru satma yasağı zaten bilinebilir birşey acaba yapay gündemmi yaratıldı ? bu arada yabancı fon çıkışıda mevcut .

  • ekinxx23 Şubat 2018 11:05

    cevabı vermişşiniz aslnda hisseleri derhal kakalamak istiyorlardı . ayrıca sürekli zarar yazan kottan çıkarılması gerkeen bir şirket . borsaya halka arzlarda adam akıllı şirketler istiyoruz .