E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaŞirket HaberleriKARDEMİR'den 50 milyon dolarlık çevre yatırımı----

KARDEMİR'den 50 milyon dolarlık çevre yatırımı

KARDEMİR'den 50 milyon dolarlık çevre yatırımı
11 Ekim 2017 - 20:40 www.borsagundem.com

KARDEMİR Genel Müdürü Ünal, "Size söz veriyorum 2018 yılı sonuna kadar tüm çevre yatırımlarımız bitecek." dedi

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Genel Müdürü Ercüment Ünal, beraberinde KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Zeki Yolbulan ile Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'yi makamında ziyaret ederek çevre yatırımları hakkında bilgi verdi. 

Ercüment Ünal, burada yaptığı konuşmada, son günlerde KARDEMİR'in havayı kirlettiği yönünde haberlerin çıktığını ve bunun üzerine çalışmalar başlattıklarını söyledi.

Çevre yatırımlarıyla ilgili bazı taahhütlerde bulunan Ünal, KARDEMİR'in çevreye büyük önem verdiğini, bu alanda çevre yatırımı yaptıklarını belirtti.

Fabrikanın birçok bölgesinde ilgili kurumların ölçüm noktaları olduğunu belirten Ünal, "Belirlediğimiz yaklaşık 50 milyon dolarlık yatırımı biz dört kısıma ayırıyoruz. Sinter, yüksek fırınlar, çelikhane ve bir de kok tarafı. Sinter ve kok tarafından yatırımlarımız daha önce başladı. Önümüzdeki yıl bitmek üzere sinter ve kok tarafındaki yatırımlar tamamlanmış olacak." diye konuştu.

Fabrika olarak 11 maddelik çevre yatırımı belirlediklerini ifade eden Ercüment Ünal, "1 Ocak itibarı ile başlamadığımız bir çevre yatırımı olmayacak. Size söz veriyorum 2018 yılı sonuna kadar tüm çevre yatırımlarımız bitecek." sözlerine yer verdi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Tellal11 Ekim 2017 23:28

    Parayı nerden buldun da elli milyon dolar yatırım yapıyon yatırımcısını perişan eden şirket. Bu borclanman yüzünden kardemir hissesi alan perişan oldu ilk önce ortaklarını ihya et.