E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemYunanistan Başbakanı’ndan Türkiye’ye tehdit!---

Yunanistan Başbakanı’ndan Türkiye’ye tehdit!

Yunanistan Başbakanı’ndan Türkiye’ye tehdit!
18 Ocak 2022 - 11:14 www.borsagundem.com

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Strasburg'da Avrupa Halk Partisi vekillerine seslendi. Miçotakis, "Türkiye daha da agresifleşirse AB her zaman yaptırımlarla vurabilir" dedi.

Strasburg’da Avrupa’nın en büyük siyasi parti hareketlerinden biri olan merkez sağcı Avrupa Halk Partisi’nin toplantısında konuşan Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Türkiye’ye yönelik sert ifadeler kullandı.

Sözcü'nün haberine göre, partisi Yeni Demokrasi’nin de bir üyesi olduğu Avrupa Halk Partisi’nin toplantısında vekillere Yunanistan’a sağlanan destek için teşekkür eden Miçotakis, “Türkiye’nin Yunanistan’a karşı politikası çok net bir şekilde değişmedi. Fakat eğer Türkiye daha da agresif olursa, Avrupa Birliği, yaptırımlarla Türkiye’yi vurabilir” yorumunu yaptı.

Miçotakis, “Hepinize desteğiniz için teşekkür etmek istiyorum. Özellikle insan hakları ihlalleri konusunda, insan haklarına saygı konusunda çok da başarılı bir performans sergilemeyen ülkeden gelen suçlamalar sebebiyle. Elbette Türkiye’den bahsediyorum” ifadesini kullandı.

Miçotakis, Türkiye’nin Yunanistan ve Kıbrıs Rum Yönetimi’ne yönelik “saldırgan tutuma” devam etmesi durumunda gerekli adımların atılacağını da dile getirdi.

Öte yandan Yunanistan Başbakanı, son dönemde Türkiye ile Yunanistan arasında tansiyonu yükselten Doğu Akdeniz gerilimi ile ilgili olarak da, “Doğu Akdeniz, alternatif enerji kaynakları bulma konusunda giderek daha da önemli bir bölge oluyor. Ayrıca aktif olarak Afrika ile elektrik bağlantısını destekliyoruz, bizim örneğimizde olduğu gibi Mısır’la” dedi.

Yunanistan'ın 12 mil talebinden vazgeçtiği ileri sürüldü

 

Dışişleri'nden Yunanistan'a sert yanıt!

 

Yunanistan ve İsrail'e gaz şoku!

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Açıkça18 Ocak 2022 13:26

    El şeyi ile gerdeğe girene ne derler bilir misin  Miço?   Aslına bakarsanız  20011  de  bunlar bayrağı teslim etti!  Aksi halde bunların zerre kadar onuru olsa  Yunanistan ı tamamen Amerikan üssü yapmazlardı!  Gizli kapılar ardında neleri imzalayıp kaç milyar Avro yardım aldılar?  Fransa dan aldığı silahların parasını nasıl ödeyecek?  Bunlar hep cevabı pek bulunamayacak  sır dolu soruların tek cevabı var!  Çünkü zaten onların  eğitimli köpeği olduğu için bütün bunlara gerek kalmıyor.  

  • düşününce18 Ocak 2022 12:03

    Hep AB nin arkasına saklanan ve daima AB tarafından her durumda kurtarılan, korunan ve dolayısıytla yağmalanan Yunanistan bağımsız bir ülkemidir. Soru bu

  • zalım18 Ocak 2022 11:46

    gene yürek yemiş bu :o)