E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriYeşil Kundura konkordato ilan etti---

Yeşil Kundura konkordato ilan etti

Yeşil Kundura konkordato ilan etti
18 Eylül 2018 - 08:18 www.borsagundem.com

Kamil Engin Yeşil'in sahibi olduğu Yeşil Kundura iflastan korunmak için konkordato başvurusunda bulundu

Türkiye’nin en eski ayakkabı markalarından Yeşil Kundura, konkordato başvurusunda bulundu. Şirket hakkında dün karar veren mahkeme, Yeşil Kundura’yı hacizlere karşı korumaya aldı. Üç ay geçici mühlet verilen şirket faaliyetlerinin denetimi için de iki kişilik konkordato komiser heyeti atandı.
Hürriyet'in haberine göre, HOTİÇ Ayakkabı’nın bu ayın başında yaptığı konkordato başvurusu sonrası ayakkabı sektörünün bir diğer önemli oyuncusu Yeşil Kundura Sanayi AŞ de, yaşadığı mali darboğazı aşamayınca mahkemeye başvurdu.

HACİZ YAPILAMAYACAK

13 Eylül günü İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesine başvuran şirketin talebi dün karara bağlandı. Mahkeme, şirkete yönelik yeni haciz yapılmasını yasakladı. Şirkete üç ay geçici mühlet veren mahkeme, şirket faaliyetlerinin denetimi ve onayı için de iki kişilik konkordato komiseri atadı.

SATIŞLAR GİDEREK AZALDI

Yeşil Kundura Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kızanlıklı, mahkemeye yaptıkları başvurunun gerekçesine ilişkin şunları söyledi: “Son dönemde, ülkemizde yaşanan; yüksek faizlerin uzun vadeli yatırımlara imkan vermemesi, TL’de yaşanan değer kaybı neticesinde satışların giderek azalması, ithal girdilerin kurdaki dalgalanmalardan etkilenmesi ve bunun gibi birçok olumsuz ekonomik gelişme nedeni ile, kısa vadeli ödemelerimizde yaşanan güçlükleri bertaraf etmek, ticari faaliyetlerimizi korumak, müşterilerimizin, tedarikçilerimizin, bayilerimizin ve diğer iş ortaklarımızın bu zorlu süreçten daha da olumsuz etkilenmesini önlemek amacı ile Av. Ertuğrul Kılınç konkordato başvurusu yapma kararı almış bulunmaktayız.”

Ayakkabı sektöründe 1948 yılından bu yana sektörde bir çok ilke imza attıklarını aktaran Kızanlıklı, Konkordato süreci ile mevcut borçlarımızın vadelerini uzatarak işimize odaklanmayı, bu sayede ileriye dönük çalışmalarımızı müşteri, tedarikçi ve bayilerimizin nezdinde -bugüne dek yaratmış olduğumuz güven çerçevesinde- sürdürebilmeyi hedefliyoruz” dedi. Kızanlıklı, sahip oldukları varlıkların da borçları ödemeye yeter seviyede olduğunu kaydetti.

TEMELİ 1948'DE ATILDI

Çeşitli illerde 13 franchise mağazası bulunan Yeşil Kundura’nın temelleri 1948 yılında Yeşil Kardeşler tarafından küçük bir atölyede atılmıştı.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (12)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Seyfettin aksoy22 Eylül 2018 10:00

  Spk bu adama her turku imkani sagliyor kac milyon lotu bir hafta icinde satti sormadiki sirketin durumu ne diye demekki sirketi batirdi hisseride satti simdide kacar gider

 • Seyfettin aksoy22 Eylül 2018 01:13

  Ben sunu cok merak ediyorum 100 binlerce lot alan milyonlarca lot alan buyuk oyuncular sizi adam dolandirdi sizde tik yok ky nin feryedi var burda sadece karektersiz spekler gucunuz ky yi soymaya yetiyor size kazik atan kamile hesap sorsaniza

 • Abdi19 Eylül 2018 03:01

  Yeşil o kadar hisseden trilyon kazandı, her yol var, en kolayı bu demektir...

 • hidayet19 Eylül 2018 02:09

  allah belanı verecek yeşil işin gücün 3 katcılık devlet kimi savunuyor mletimi hırsızlarımı engin yeşil denen adam borsada yatırımcıyı perişan eti

 • BORSACI 18 Eylül 2018 20:30

  MAHKEME HAYETİ EFENDİLER 3 GÜN ÖNCE EMEL KÜÇÜK YEŞİL İSTANBULDA 150 TRİLYONA REZİDANS ALDI GARİBAN İNSANLARIN GIRTLAGINA SARILIRSINIZ DOLANDIRICIYI KORURSUNUZ SEVSİNLER SİZİN ADALET ANLAYIŞINIZI.

 • hikmet kara18 Eylül 2018 20:16

  hepsi aynı dümende patrona birşey olduğu yok fikret orman bjk yatırımcısını perişan ettiği gibi bunlarda halka arz şti yazıklar olsun

 • can18 Eylül 2018 20:01

  MAHKEME DOLANDIRICIYI KORUMA ALTINA ALMIŞ BU ÜLKEDE YAŞAMAKTAN NEFRET EDER HALE GELDİM DÜRÜSTLÜK İHANET GİBİ.

 • KILIÇ18 Eylül 2018 19:24

  BİR PATRON SADECE DOLANDIRICI OLURMU ADAMIN HAYATI DOLANDIRICLIK .

 • Meher. Havası. Kalmadı18 Eylül 2018 09:32

  Alacaklılar ne yapacak galiba onlarda konkordo ila edecekler

 • NUMAN18 Eylül 2018 09:23

  e şimdi bunun altında insider yokmu.10 gündür yyapı ve yeşil hisselerini kim satıyor bunu zaten borsacılar biliyor.Bi zahmet spk uzmanlarıda tek tuşla öğrenebilir.Bakalım altından ne çıkıcak

 • Bika18 Eylül 2018 09:04

  Konkordato şirketler için çok cazip, farkına varanlar kuyruğa girmeye devam edecek.

 • borsacı18 Eylül 2018 08:36

  hem borsa hem inşaat (inovia esenyurt ...)işinde binlerce mağdur yaratıp mahkemelerden kaçmanın daha iyi yolu olmazdı,