E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıYeniden satış baskısı kuvvetlenebilir---

Yeniden satış baskısı kuvvetlenebilir

Yeniden satış baskısı kuvvetlenebilir
08 Nisan 2020 - 09:10 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST- 100 Endeksi’nin güne yataya yakın bir açılışla başlaması bekleniyor.

Piyasa Gündemi

Virüs salgınının yayılmasında yavaşlama olabileceğine ilişkin iyimser beklentiler ile ekonomik teşviklerin devam edebileceğine yönelik açıklamalar hafta başından bu yana risk iştahını belirli ölçüde destekliyor. Bununla birlikte küresel çapta vaka sayısı 1 milyon 400 bini aşarken, salgın ile ilgili gelişmeler ve haber akışları önemini korumaya devam ediyor. Yurt içinde toplam vaka sayısı 34.109’a ulaşırken, salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 725 oldu.

Açıklanacak Önemli Ekonomik Veriler

• 21:00 ABD – FOMC Toplantı Tutanakları Önem: Orta

BIST-100 Güne Başlangıç

Salgının yayılmasında yavaşlama olabileceğine ilişkin güç kazanan iyimser beklentiler küresel hisse piyasalarını desteklerken, dün hisse piyasalarında kâr satışları da etkili oldu. BIST-100 Endeksi gün içinde güçlü bir yükseliş kaydetmesine karşın kapanışa doğru gelen satışlarla günü %0,34’lük sınırlı yükselişle 92.382 puandan tamamladı. ABD borsaları dün günü sınırlı düşüşlerle tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri %1 civarında alıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında karışık bir görünüm hâkim. Avrupa borsalarının güne yataya yakın açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 6,76 – 6,77 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:40 itibariyle 6,77'li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne yataya yakın bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Küresel piyasalardaki yüksek volatilite devam ediyor. Önceki gün yaşanan sert yükselişlerin ardından dün de gerek ABD endekslerinde gerekse BIST 100’de başlangıçtaki alımların ardından her iki tarafta da gün içinde gelen satışlarla günün dip seviyelerinden kapatması negatif bir görünüm oluşturdu. Endekslerin gün içi dip seviyelerinden kapatmış olmasına karşın önceki hafta güçlü direnç oluşturan seviyelerin üzerinde kapanışlar gerçekleşmiş olması da pozitif taraf. Bugün bu nedenle kritik olacak. BIST 100 Endeksi 92.000 üzerinde tutunabilecek olursa alımların devamı gelebilir. Aksi durumda yeniden satış baskısının kuvvetlendiği görülebilir. 92.000 altında 90.500 ve
88.000 destekler iken, yukarıda 94.750 ilk güçlü direnç konumunda.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)