E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaYabancılar 38 milyon dolarlık hisse senedi sattı---

Yabancılar 38 milyon dolarlık hisse senedi sattı

Yabancılar 38 milyon dolarlık hisse senedi sattı
08 Temmuz 2021 - 14:33 www.borsagundem.com

TCMB: Yurt dışında yerleşik kişiler 2 Temmuz haftasında net 38,1 milyon dolar hisse senedi satıldı

Yurt dışında yerleşik kişilerin 02 Temmuz itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 20,7 milyar dolar oldu. Merkez Bankası 'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 21,1 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 7,9 milyar dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 7,8 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Repo miktarı 1,8 milyar dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 1,8 milyar dolar seviyesindeydi.

Özel sektör tahvil ve bonoları 232,6 milyon dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 235,4 milyon dolar seviyesindeydi.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı -38,1 milyon dolar oldu.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı 83,0 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı 69,3 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı -2,8 milyon dolar oldu.

Yabancı yatırımcıların topladığı yeni hisseler

Yabancı işlemlerinde öne çıkan hisseler

Yabancı yatırımcı Haziran'da alıma geçti

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)