E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemVolkan Bozkır, BM Genel Kurul Başkanlığını devraldı---

Volkan Bozkır, BM Genel Kurul Başkanlığını devraldı

Volkan Bozkır, BM Genel Kurul Başkanlığını devraldı
15 Eylül 2020 - 23:31 www.borsagundem.com

Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, yeni görevine bugün başladı. 178 ülkenin desteğini alarak Türkiye'den seçilen ilk isim olan Bozkır, 2021 eylül ayına kadar bu görevi sürdürecek.

Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, yeni görevine bugün başladı.

BM Genel Merkezinde düzenlenen törende Bozkır, 74. Genel Kurul Başkanı Tijjani Muhammad-Band'den görevi devraldı.

Bozkır, BM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, korona virüs (Kovid-19) salgının BM 75. Genel Kurulu için yapılan planları değiştirdiğini belirterek, ''Bugün maskelerimiz bize karşı karşıya olduğumuz çok ciddi bir tehdidi, kaybettiğimiz hayatları, üstesinden gelmemiz gereken sorunları ve hepimizin aynı gemide olduğunu hatırlatıyor.'' dedi.

Pandeminin, çok taraflı sistemi eleştirenlerce tek taraflı adımları meşrulaştırmak, uluslararası sistemleri zayıflatmak için kullanıldığını belirten Bozkır, bu dönemde uluslararası sistemlerin ve örgütlerin sorgulanır hala geldiğine, bu eleştirilerin dayanağının olduğuna ancak yanlış sonuçlara varıldığına dikkati çekti.

Küresel bir kriz olan pandemiye karşı dayanışma, işbirliği ve uluslararası kurumlara olan inancı güçlendirme mesajı veren Bozkır, ''Hiçbir ülke bu pandemiyi tek başına yenemez. Sosyal mesafe uluslararası düzeyde yardımcı olmayacak. Tek taraflı adımlar pandemiyi sadece güçlendirir, bizi ortak hedefimizden uzaklaştırır. Bu tür kriz anlarında BM'nin merkezde olduğu çok taraflı işbirliğine ve uluslararası kurumlara olan inancı güçlendirmek ortak sorumluluğumuz.'' dedi.

Genel Kurul'da 178 ülkenin desteğini alarak Türkiye'den BM Genel Kurulu Başkanlığına seçilen ilk isim olan Bozkır, 2021 eylül ayına kadar bu görevi sürdürecek.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Gokhan Cetinoglu17 Eylül 2020 12:53

    Umarım en azından Sn. Volkan Bozkır ın başkanlık döneminde birileri "Eyy Birleşmiş Milletler, sen kimsin" gibi naralar atmaz hem KURUCU ÜLKELERDEN BİRİ olarak hem de mevcut başkanı Türk olan kuruma!  

  • Adam gibi adam mahmut 16 Eylül 2020 05:33

    Helal baskan maaşın 50.000 dolar olmuştur artık .. Bize ne vaydası olacak... Asgari ücret 5.000 tl olurmu yada 7.000 tl %200 zam falan... :=) şahlan Türkiye