E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıVeri akışının sakin olduğu günde karışık seyir var---

Veri akışının sakin olduğu günde karışık seyir var

Veri akışının sakin olduğu günde karışık seyir var
18 Şubat 2020 - 09:39 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif satıcılı bir açılışla başlaması bekleniyor.

Piyasa Gündemi

Çin Merkez Bankası piyasalara verdiği likiditeyi artırırken, bankalara uygulanan faiz oranında indirime gitti. Çin’den ekonomiyi desteklemeye yönelik hamleler gelirken, virüs salgının Çin başta olmak üzere küresel ekonomi üzerindeki etkisi takip ediliyor. Japonya’da açıklanan büyüme rakamının son 5 yılın en sert daralmasına işaret etmesi salgının ekonomiler üzerindeki etkisinin önemini artırıyor.

Veri akışının sakin olduğu günde yurt içinde jeopolitik gelişmeler önemini koruyor.

Açıklanacak Önemli Ekonomik Veriler

13:00 Euro Bölgesi – Zew Beklenti Endeksi Önem: Orta

BIST-100 Güne Başlangıç

Çin’den ekonomiyi desteklemeye yönelik hamleler dün küresel risk iştahının toparlanma kaydetmesine katkı sağladı. Bununla birlikte salgına ilişkin endişeler risk iştahı üzerinde dalgalanmalara neden oluyor. BIST-100 Endeksi dün günü %0,53’lük bir yükselişle 120.792 puandan tamamladı.

ABD borsaları dün tatil nedeniyle işlem görmezken, ABD vadelilerinde bu sabah hafif satıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında genel olarak kırmızı bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif satıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 6,04 – 6,05 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:45 itibariyle 6,05’li seviyelerden işlem görmekte. Bu görünüm altında BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif satıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Küresel piyasalarda gözlenen toparlanma çabasının etkisiyle BIST-100 Endeksi dün hafif alıcılı bir seyir izlerken 121.500 seviyesini dün de aşılamadı. Risk iştahı ve jeopolitik gelişmelerin yön üzerinde belirleyici olmayı sürdüreceği ortamda, endeksteki dalgalı seyir bir süre daha devam edebilir. Endekste 118.500 – 121.500 aralığı önem taşımakta olup, kırılma yönünde hareketlerin hız kazanabileceğini değerlendiriyoruz.

Yurt dışı piyasalardaki görünümün etkisiyle güne hafif satıcılı bir açılışla başlamasını beklediğimiz endekste 120.000 – 118.500 seviyeleri destek konumunda olup, 118.500 desteği altında bir kapanış görülmesi durumunda 116.000 seviyesi gündeme gelebilir. Yükselişlerde ise 121.500 seviyesi direnç olarak önemini koruyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)