E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemVe... Merakla beklenen müzakereler başladı!---

Ve... Merakla beklenen müzakereler başladı!

Ve... Merakla beklenen müzakereler başladı!
10 Ekim 2019 - 16:54 www.borsagundem.com

Washington'da ABD ile Çin heyetleri arasında ticaret müzakereleri başladı

Çin Başbakan Yardımcıası Liu He liderliğindeki Çin heyeti ile ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer ve ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin liderliğindeki ticaret müzakereleri, Lighthizer'in Washington'daki oufisinde başladı.

Başbakan Yardımcısı Liu He'yi ABD Ticaret Temsilcisi Ofisi'ne gelişinde Lighthizer ve Mnuchin merdivenlerde karşıladılar. ABD ile Çin yaklaşık 15 aydır devam eden ticaret savaşına çözüm arıyorlar. Ancak, ABD Ticaret Bakanlığı'nın Pazartesi günü Çinli 28 şirketi Sincan'da insan hakları ihlallerine destek oldukları iddiası ile kara listeye alması Washington'da müzakerelerden beklentileri düşürmüş durumda.

Gündemdeki konularda biri de Çin Başbakan Yardımcısı Liu He'nin 2 gün olarak planlanan müzakerelerin tamamında Washington'da olup olmayacağı. SCMP gazetesi Liu He'nin bu gece Washington'dan ayrılacağını öne sürmüş, Beyaz Saray bu yönde bir bilgi bulunmadığını ifade etmişti. Global Times gazetesi baş editörüne göre ise Çin heyeti Cuma akşamı Washington'dan ayrılacak.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)