E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriUtopya Turizm, Utopia World Hotel'i satıyor---

Utopya Turizm, Utopia World Hotel'i satıyor

Utopya Turizm, Utopia World Hotel'i satıyor
17 Mayıs 2019 - 16:52 www.borsagundem.com

Utopia World Hotel'in satışı için Utopya Turizm ve Adalı Turizm devir işlemleri için Orman Bakanlığı'na başvuruda bulundu.

BORSAGUNDEM.COM

Adalı Turizm Otelcilik A.Ş. Utopya Turizm'in sahibi olduğu Utopia World Hotel' i satın almak için belirlenen kaporayı ödedi. Utopia World Hotel'in Orman Bakanlığı tahsisli arazi üzerinde kurulu olduğu için devir işlemleri Orman Bakanlığı ve diğer resmi makamların onayına tabi bulunduğu belirtildi.

Utopya Turizm İnşaat A.Ş. ve Adalı Turizm Otelcilik A.Ş. devir işlemleri için Orman Bakanlığına başvuruda bulundu. Şirketlerin gerekli onay için beklediği açıklandı.

3.62 LİRADAN AYRILMA HAKKI VERİLECEK

Onaylar alındıktan Utopia World Hotel' in devir işlemleri yapılacak. 16.11.2018 'den önceki 30 gün içinde Borsa İstanbul' da oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatlarının aritmetik ortalaması olan 3,6212 TL'den (pay başına) ayrılma hakkı tanınacak.

Şirketten KAP'a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"07.05.2019 Tarihinde kamuoyuna duyurduğumuz üzere Adalı Turizm Otelcilik A.Ş. şirketimizin sahibi olduğu Utopia World Hotel' i satın almak için belirlenen kapora ödemesini süresi içinde tamamlamıştır. Sahibi olduğumuz Utopia World Hotel, Orman Bakanlığı tahsisli arazi üzerinde kurulu olduğu için devir işlemleri Orman Bakanlığı ve diğer resmi makamların onayına tabi bulunmaktadır. Kapora ödemesinin tamamlanmasından sonra taraflar Utopya Turizm İnşaat A.Ş. ve Adalı Turizm Otelcilik A.Ş. devir işlemleri için Orman Bakanlığına başvuruda bulunmuş olup gerekli onaylar için beklenilmektedir. Orman Bakanlığı ve diğer resmi onaylar tamamlandıktan sonra Utopia World Hotel' in devir işlemleri yapılacak olup, süreç içerisinde yapılacak Genel Kurul toplantısında yatırımcılarımıza, satış işleminin ilk kamuoyuna duyurulduğu tarih olan 16.11.2018 'den önceki 30 gün içinde Borsa İstanbul' da oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatlarının aritmetik ortalaması olan her bir pay için 3,6212 TL 'den ayrılma hakkı tanınacaktır"

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 3,51
En Yüksek: 3,54
En Düşük: 3,40
Değişim 2,03 %
FK: 0,00
PD / DD: 1,07
İşlem Hacmi 3.283.813
Toplam Adet: 949.637
Ağırlıklı Ort.: 3,46
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)