E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemUlaştırma Bakanı'ndan güçlü ekonomi mesajı---

Ulaştırma Bakanı'ndan güçlü ekonomi mesajı

Ulaştırma Bakanı'ndan güçlü ekonomi mesajı
08 Ağustos 2020 - 18:55 www.borsagundem.com

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Onlarca yatırım projemiz sorunsuz devam ediyor. Bu da ülkemizin ve ekonomimizin ne kadar güçlü ve büyük olduğunun bir göstergesi." dedi.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde inşası devam eden otoyolun şantiyesinde incelemelerde bulunan ve yetkililerden bilgi alan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'nin her noktasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde projelere devam ettiklerini, bir taraftan tarihe, kültüre sahip çıktıklarını, bir taraftan da vatandaşların yaşam standartlarını yükseltecek çalışmaları hayata geçirdiklerini söyledi.

Yürüttükleri projelerde salgın tedbirlerini alarak yoğun bir şekilde çalışmalara devam ettiklerini belirten Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

"Projelerimizi tamamlamanın çabası içerisindeyiz, bu da ülkemizin ekonomisinin ne kadar güçlü olduğunu, ülkemizin ne kadar güçlü ve büyük ülke olduğunun bir göstergesi. Onlarca projede hiçbir sıkıntı olmadan harıl harıl çalışıyoruz. Bölgemizde lider, dünyada da ekonomisi en büyük ülkeler arasına yerleşmek için canla başla çalışıyoruz. Bir gün Siirt'teyiz, bir gün İstanbul'dayız, bir gün Kütahya'dayız, bir gün Denizli'de, bir gün Erzurum'da. Ülkemizde vatandaşımıza hizmet etmek noktasında harıl harıl çalışıyoruz, canla başla çalışıyoruz. Ulaştırma, altyapı projeleri insan hayatına dokunduğu için çok önemli. Yaptığımız yerlerde, projelerimizin bittiği, tamamlandığı yerlerde özellikle istihdama, ekonomiye, ticarete, tarıma, turizme önemli derecede artılar sağlıyor. Bölgemizi ilgilendiren önemli projelerden bir tanesi, Aydın-Denizli otoyolunun ihalesini yapmıştık, dünya ölçeğinde büyük bir proje, bu projeye gösterilen ilgi, ihaledeki yarışma ülkemize olan güvenin, ekonomimize olan gücün bir göstergesi."

Kütahya'da da farklı projelerle vatandaşlara hizmet etme çabası içinde olduklarını aktaran Karaismailoğlu, Kütahya'da devam eden projeleri bitirip halkın hizmetine açmak istediklerini ve yeni ihtiyaçlara göre projeler üretmek için gerekli adımları attıklarını kaydetti.

Kılıçdaroğlu'ndan ilk İnce yorumu

Türkiye-Yunanistan geriliminde kritik ada: Meis

Meclis'e en çok dilekçe İstanbul'dan

Lübnan'daki patlamadan sonra meclis üyeleri art arda istifa ediyor

Türkiye'den Lübnan'a Mersin Limanı jesti

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • BORSACI09 Ağustos 2020 11:04

  SAYIN BAKANIM ÖNCE ŞU TL NİN ERİMESİNE BİR ÇÖZÜM BULUN 10 YILDAN BERİ ERİYEN TL MİZ BAŞARI SAYILMAZ .AKSİ HALDE YAŞAM ÇOK AGIRLAŞACAK.

 • AkTorol Ahmet Ötzbir08 Ağustos 2020 21:47

  Ekonomi güçlü ise, neden  25 yıllık köprüler, yollar, otobanlar, binalar hepsi USD ile yapılıyor ? neden  TL kredilerle bu dev inşaatlar yapılmıyor? 25 yıllık taksitleri TL olarak kabul edecen bir firma yokmu? :D biliyor para pul olacak.. USD ye endeksliyor proje yapanlar kendini : )) Ekonomi bakanı olacak adamı, yanlışlışla ulaştırma bakanı yapmışlar :D Bçyle iktisad kitaplarını yutmuş insanların ekonomi ve merkez bankası ile ilgili yerlerde olması lazım

 • eeee08 Ağustos 2020 21:44

  "TL dünyadaki hiçbir para birimine karşılık, üzerine  +1 puan koyamaz iken", nasıl güçlü ekonomi olabiliyoruz ? Ben ekomiden, makaleli kitaplardan iktisaddan anlıyorum. bunlar neyin kafasını yaşıyor ? İktisada ters açıklamalar. Keşke olsa ama, eskisinden daha kötü durumda TL. TL basma ile bollaşıyor, bollaşan TL ye hiç talep gelmiyor. BÖylece alım gücü eriyor. BU işten anlamıyor bunlar. Daha da çok korkuyorum, ürküyorumböyle mantıksız açıklamalar karşısında. Yabancı eğitimli. BU mantıksız desteksiz açıkmaları duyunca onlar panik oluyor. Mantık dışı laflarla

 • Göprü08 Ağustos 2020 21:15

  Hocam devam edecek tabi neden devam etmesin garantili yaptıktan sonra teeeee Çinden adam gelir yol köprü yapmaya hemide usd li.

 • FİNANSŞÖR08 Ağustos 2020 20:26

  madem güçlü neden güçünüzü gösterip bu döviz ataklarına anında karşılık verip kendinizi göstermediniz.hep halk olalarak bize kazık girmektedir.

 • Pontuslu08 Ağustos 2020 19:05

  Nerde böyle ulaştırma yap işlet devret yol beton rant işi daima bir Trabzon yada Rizeli bakan. Para kokan yeri kolay para gelen yeri iyi biliyorlar. Ama sanayi, fabrika desen ortada yoklar. Akp bu yüzden gitmeli zaten. Ülkeyi bu beton cukkası bitirdi. Dövizi yandaşa kolayca aktaracak kanuni yolu