E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTunus’un güneyindeki “işsizlik protestoları” çatışmaya dönüştü---

Tunus’un güneyindeki “işsizlik protestoları” çatışmaya dönüştü

Tunus’un güneyindeki “işsizlik protestoları” çatışmaya dönüştü
22 Haziran 2020 - 13:29 www.borsagundem.com

Tunus güvenlik güçleri Tunus’un güneyinde bulunan Tatavin şehrinde işsizlerin düzenlediği protesto gösterisine müdahale etti

Güvenlik güçleri, göstericileri dağıtmak için göz yaşartıcı gaz kullandı. Gözaltına alınan bir protestocunun serbest bırakılması çağrısında bulunan protestocular, hükümetten gençlerin bölgede faaliyet gösteren petrol şirketlerine istihdamını öngören anlaşmanın uygulanmasını talep ediyor.

Tatavin şehri sokakları yüzlerce protestocu ile güvenlik güçleri arasındaki kovalamacalara tanık oldu. Protestocular araç lastikleri ateşe verip yolları kapatırken güvenlik güçleri ise göz yaşartıcı gaz kullandı.

Tunus hükümetinden bölgedeki birçok işsizin istihdamı için 2017 yılında imzalanan söz konusu anlaşmanın taahhüdünü isteyen protestocular, şehrin bazı kısımlarında haftalardır çadır kuruyor. Aynı zamanda marjinal devletin Kamur bölgesinde petrol ve gaz çıkartan şirketlere ait kamyonların geçtiği yolları kapattı. Aynı şekilde 2017’de de protestocular ile güvenlik güçleri arasında benzer çatışmalar yaşanmıştı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

>
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)