E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTOKİ'den İstanbul çekilişi---

TOKİ'den İstanbul çekilişi

TOKİ'den İstanbul çekilişi
30 Kasım 2022 - 11:38 www.borsagundem.com

Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Konut Projesi kapsamında 50 bin konutun yapıldığı İstanbul'da TOKİ kura çekimi yapıldı.

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 50.000 Sosyal Konut Projesi kapsamında, İstanbul Tuzla Aydınlı Mah. Konaşlı Mevki 508 Adet Konut Projesi'nde inşa ettirilen; 2+1 nitelikli 218 adet ve 3+1 nitelikli 290 adet olmak üzere toplamda 508 adet konutun hak sahipleri arasından Konut Belirleme Kurası çekildi.

TOKİ KURA SONUCU SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

TOKİ 2+1 TAKSİT FİYATLARI
2+1 konutun başlangıç fiyatı 608 bin TL. 2+1 evlere toplamda 240 ay (20 yıl) vade yapılacak. Taksitlendirme ise ilk etapta (şu anki enflasyon ile) 2 bin 533 liradan başlayacak.

TOKİ 3+1 TAKSİT FİYATLARI
TOKİ'nin 3+1 konutunda ise başlangıç fiyatı 850 bin TL. 3+1 evlerde de vade sayısı 240 ay olacak. Bu kaspamda taksitlendirme (şu anki enflasyon ile) 3 bin 541 liradan başlayacak.

KONUT ALMA HAKKI VE KONUT BELİRLEME KURASI:

1. Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası, noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır

2. Kurada konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup aynı anda asil alıcıların konutları da kura ilebelirlenecektir.

3. Kura sırasında belirlenecektir.

4. Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağlayan hak sahipleri kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin belirleyeceği bloklar/konutlar arasından gerçekleştireceklerdir.

5. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

6. Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında becayiş (konutdeğişikliği) yapabileceklerdir.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis : )30 Kasım 2022 13:22

    50 bin ev yapıldı açık kapansın diye.. 1 körpü yapılıp yeni yolla rile milyonlarca göçü aldı şehir :D plansızlık programsızlık işte bu... sanayi başka şehirlere götmeli. gitti ğiyerlerdede yer altı sular incelenmeli. bazı bölgelerde yeraltı sularında ciddi sorunlar oluşuyor, tarım arazileri kuraklık pozisyonuna düşüyor. artık sanayi bölgeleri yapıldığında demir ağları ile desteklenmeli model olarak. demir ağlarıda bir şekilde limanlara entegre edilmeli.... bakıyoruz seytinlikler, orman arazileri buğday tarlaları el konulup sanayi yapıyoruz diyorlar, etrafda doğa ve tarım mevyeceilik bitiyor, sanayi sonrası 4 şerit yol denip heryer talan ediliyor, yol olunca 10 sene sonra dağlara yol olup çakıl , taş madeni kurulup orman arazileride çöp oluyor. derken iklimde, tarımsal, haysansal üretimde bitiyor. bu 20 yıllık model değişsin . yeter artık. ekmek yiyemicez böyle giderse.. ukrayna buğday gemileri ile beslenecek fakir aciz millet olacaz. zırvalıklar bitsin