E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTMSF açıkladı! Uzan kazandı haberi yalan---

TMSF açıkladı! Uzan kazandı haberi yalan

TMSF açıkladı! Uzan kazandı haberi yalan
21 Aralık 2018 - 16:18 www.borsagundem.com

Uzanlar’ın yapmış olduğu itirazların hem Paris yerel mahkemeleri hem de temyiz mahkemelerince sistematik olarak reddedildiğini duyuran TMSF, Uzan ailesinin mahkemeyi kazandığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Uzan ailesinin mahkemeyi kazandığı yönündeki iddiaların asılsız olduğunu belirterek, "2017 ve 2018 yıllarında Fransa’da TMSF tarafından bir kısım gayrimenkul ve şirket hisseleri üzerine uygulanan tedbir kararları devam etmektedir" açıklamasında bulundu.

TMSF'den yapılan açıklamada şöyle denildi:
"Bazı basın yayın organları ve sosyal medya da son günlerde “Cem Uzan Paris’te davayı kazandı” başlıklı haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyunu doğru bilgilendirme adına açıklama yapma zarureti doğmuştur.

TMSF tarafından, Müflis T. İmar Bankası T.A.Ş ile ilgili olarak Uzanlar aleyhine açılan ve kesinleşen mahkeme kararlarının Fransa’da da geçerli olabilmesi için, işlemler başlatılmış ve Uzanların 
Fransa’daki malvarlıkları üzerine ihtiyati tedbirler konulmuştur.

Bunun üzerine Uzanlar, Paris mahkemelerinde ihtiyati tedbirlerin kaldırılması ve temyiz işlemlerinin durdurulması için girişimlerde bulunmuştur.

Uzanlar’ın yapmış olduğu itirazlar, hem Paris yerel mahkemeleri hem de temyiz mahkemelerince sistematik olarak reddedilmiştir.

Fransız mahkemeleri, Uzanlar’ın malvarlığı üzerine ihtiyati tedbir ve haciz uygulanmasını talep etme hususunda, TMSF’nin yetkili olduğu konusunda kararlar vermiştir.

Gerçekleştirilen çok sayıda ihtiyati tedbir taleplerinden sadece bir tanesi, Paris Temyiz Mahkemesi tarafından, usuli bir eksiklik sebebiyle kaldırılmıştır. TMSF’nin ısrarlı takibi ve yaptığı itiraz üzerine, Fransız Yüksek Mahkemesi incelemesi sonuçlanıncaya kadar, tedbirin devamına karar verilmiştir.

Söz konusu haberlerde, Uzan’ın Paris’teki evinde yapılan haciz sırasında kasasından çıkan 100.000 euro ve 2.1 milyar dolar tutarındaki ÇEAŞ ve KEPEZ şirketlerine ait hisse senetlerine el konulduğu ifade edilmiştir. Ancak ÇEAŞ ve KEPEZ hisse senetlerinin 2.1 milyar dolar değerinde olduğu haberi de doğru değildir. Borsa İstanbul’dan alınan bilgiye göre, ilgili şirketlerin 12 Haziran 2003 tarihinde işlemleri durdurulmuştur. Hisselerin borsada işlem görmediğinden herhangi bir fiyat oluşturmadığı bildirilmiştir.

Sonuç olarak, Uzanlar’ın mahkemeyi kazandığı iddiaları asılsızdır.

2017 ve 2018 yıllarında Fransa’da TMSF tarafından bir kısım gayrimenkul ve şirket hisseleri üzerine uygulanan tedbir kararları devam etmektedir."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Ceas21 Aralık 2018 20:46

    Hukumet soz vermisti cukurova elektrik magdurlarinin haklarunin iadesini. Nerede haklarimiz 35000 aile magdur. Hakkimizi helal etmiyoruz

  • erol g.21 Aralık 2018 19:54

    HALKA AÇIK KEPEZ ÇUKUROVA HİSSELERİNDE KİM KAYBETTİ ? BORSAMIZDAN ÇUKUROVA KEPEZ HİSSESİ ALMIŞ BU HİSLERE EL KONULMADAN ÖNCE SATAMAMIŞ OLAN KÜÇÜK YATIRIMCI KAYBETTİ