E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriTHY'de istifa---

THY'de istifa

THY'de istifa
26 Aralık 2013 - 13:19 www.borsagundem.com

THY Kurumsal Gelişim ve Bilgi Teknolojileri Başkanı Adnan Metin istifa kararı aldı

Fettullah Gülen'i hedef alan tweet nedeni ile Türk Hava Yolları’nın (THY) kınama cezası verdiği marka müdürü Serdar Öztürk'ten sonra yeni bir gelişme yaşandı. THY Kurumsal Gelişim ve Bilgi Teknolojileri Başkanı Adnan Metin görevinden istifa etti. Metin, THY'deki görevini 2009'dan bu yana sürdürüyordu.
İstifa kararı alan Metin, 2001-05 döneminde Ülker Grubu’nda Bilgi Teknolojileri ve Operasyon Müdürü olarak görev yapıyordu.

Adnan Metin’in ayrılığına ilişkin olarak başkanlık departmanının müdürlüğe bağlanmasının gerekçe olduğu iddia ediliyor.

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Metin Adnan Metin’den boşalan koltuğa başkan yardımcısı Kerem Kızıltunç’un vekalet etmesine karar verildi. Atama kararını THY Genel Müdürü Temel Kotil duyurdu.
 

O TWEET'E CEZA VERİLMİŞTİ
 

THY'de marka müdürü olarak görev yapan Serdar Öztürk’ün sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan Fettullah Gülen'i hedef alarak attığı mesaj büyük tepki görmüştü. Öztürk,"Bir AKP'li de fetrullah hocayı bir kizla bule halvet halde hasna fisneli capslese, sonra bi da sen vs biz de eglensek" tweetini atmış, bunun üzerine sosyal paylaşım sitesinden açıklama yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu da, "THY müdürü ne maksatla olursa olsun edep dışı attığı tweeti kabul etmemiz mümkün değildir. Gereken yapılacaktır " demişti. Bir süre izne çıkarılan Öztürk’e THY yönetiminden kınama cezası verilmişti.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 13,23
En Yüksek: 13,27
En Düşük: 13,03
Değişim 0,00 %
FK: 0,00
PD / DD: 0,42
İşlem Hacmi 1.155.786.729
Toplam Adet: 87.848.153
Ağırlıklı Ort.: 13,16
ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)