E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTanju Özcan hakkında suç duyurusu---

Tanju Özcan hakkında suç duyurusu

Tanju Özcan hakkında suç duyurusu
27 Temmuz 2021 - 15:50 www.borsagundem.com

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın şehirde yaşayan göçmenlerin elektrik ve su faturalarına 10 kat zam yapacağı açıklaması sonrası kentte yaşayan bir kişi suç duyurusunda bulundu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu'daki göçmenlerin elektrik ve su faturalarına 10 kat zam yapacağını açıkladı.

Özcan'ın açıklamasından ardından kentte yaşayan bir kişi Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na Tanju Özcan hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik ile görevi kötüye kullanmak"tan suç duyurusunda bulundu.

TANJU ÖZCAN'DAN AÇIKLAMA: ASLA GERİ ADIM ATMAM

Katıldığı canlı yayında açıklama yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "4 kez anket yaptırdım, halkın yüzde 85'lik bir desteği var. Asla geri adım atmam, bundan sonra da yapmam gerekeni yaparım" dedi.

İşte Tanju Özcan'ın açıklamaları...

Sözlerim tamamen arkasında duruyorum. Göçmen sorununu yaratan da ben değilim. Göçmen sorununu yarattılar, kucağımıza bıraktılar. Sonra biz bunları söyleyince ırkçı diyorlar, halkı kin ve düşmanlığa teşvik ediyorlar diyorlar. Ben onlar Bolu'dan gitsin istiyorum ve bu konu tartışılsın istiyorum. 4 kez anket yaptırdım ben seçimden bu yana. Halkın yüzde 85'lik bir desteği var. Ben bunları söylemeyeyim mi? Böyle bir rahatsızlık var. Bedelinin ödenmesi gerekiyorsa da ben bedelini ödemeye de hazırım. Asla geri adım atmam, bundan sonra da yapmam gerekeni yaparım.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, yabancı uyrukluların faydalandığı bazı belediye hizmetlerine zam yapılacağına yönelik görüşlerinin kendisini bağladığını belirterek, "Su gibi temel bir yaşam hakkının bırakınız engellenmesi, bu konunun tartışmaya açılması dahi, parti politikalarımız ile taban tabana zıttır." ifadelerini kullandı.

Torun, Bolu'da yabancı uyrukluların faydalandığı bazı belediye hizmetlerine zam yapılacağına yönelik tartışmalara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

"Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan'ın yabancılar ile ilgili görüşleri kendisini bağlamaktadır." vurgusu yapan Torun, şunları kaydetti:

"CHP'nin tutumu, Genel Merkezimiz ile temas kurduğunda kendisine iletilmiştir. Su gibi temel bir yaşam hakkının bırakınız engellenmesi, bu konunun tartışmaya açılması dahi, parti politikalarımız ile taban tabana zıttır. Bolu Belediyesinin değerli Meclis Üyelerinin de aksi bir karar almayacağına inanıyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde iktidara geldiğimizde, ülkemizin gerçek beka sorunu olan sığınmacı sorununu, kimseyi mağdur etmeden çözecek, Suriyeli misafirlerimizi güven içinde ülkelerine uğurlayacağız. Ancak bu süre zarfında partimizin kırmızı çizgisi, hangi ırktan ve inançtan olursa olsun, hiçbir insanın ayrımcılığa maruz kalmaması, mağdur edilmemesidir."

Torun, CHP'nin tek bir insanın dahi temel yaşam hakkından mahrum bırakılmasını kabul edemeyeceğinin altını çizdi.

Bolu'da yabancılardan 10 kat fazla su ücreti alınacak

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Murat Cebeci30 Temmuz 2021 15:57

    Bolu Belediye Başkanının uygulamayı planladığı yabancılara suyu 10 kat pahalı satma projesini gönülden destekliyorum. Hakkında “ayrımcılık yapmaktan” suç duyurusunda bulunulmuş. Bu bir ayrımcılıksa, kamu misafirhanelerinin hepsinde yıllardır ayrımcılık yapılıyor. Kurum mensubu “görevli” olarak gelmişse farklı bir ücret, “görevli olmaksızın” gelmişse farklı bir ücret, kurum mensubu olmayıp kamu personeli olana ayrı bir ücret, kamu personeli de olmayan “sade vatandaşa” en pahalı tarife… Şimdiye kadar kimse “ayrımcılık yapılıyor” demedi. Suç duyurusunu değerlendirecek olan hukukçuların dikkate alması dileğiyle.

  • halk27 Temmuz 2021 18:55

    hangi halk avrupanın almadığı elimizde kalan mülteciler