E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTampon bölgede kalan İŞİD’li geri alınmayacak---

Tampon bölgede kalan İŞİD’li geri alınmayacak

Tampon bölgede kalan İŞİD’li geri alınmayacak
13 Kasım 2019 - 06:42 www.borsagundem.com

Türkiye’de yakalanan IŞİD’li terörist, geçtiğimiz gün Yunanistan kara sınırından “deport” (sınırdışı) edildi. Yunan makamlarınca reddedilEN terörist ara bölgede kaldı.

Teröristin seyahat belgesi düzenlenerek Yunanistan'a gitmek üzere sınır dışı edildiğini anımsatan Soylu şu bilgiyi paylaştı:

2 BİNDEN FAZLA VAR

“Uluslararası hukuk, kendi ülkesine (ABD) gitmek istemeyen bu şahıslara üçüncü bir ülke seçme hakkı tanıyor. Bu terörist de Hollanda ya da Yunanistan deyip Yunanistan'ı seçti. Biz belgesini düzenleyip sınır dışı ettik. Yunanistan'ın da almama hakkı var ve almadı. Ancak bizim de geri almama hakkımız var.”

“Peki arada kalanların sayısı artarsa ne olacak?” sorumuza Soylu, “Artsın, biz göndermekte kararlıyız” karşılığını verdi. Türkiye'de geri kabul merkezinde 250, Barış Pınarı Harekatı ile kontrol altına alınan bölgede 850 ve Türkiye'deki cezaevlerinde 1180 IŞİD'linin olduğunu söyleyen Soylu, bu teröristlerin 30 değişik ülkenin vatandaşları olduğunu ifade etti. Türkiye'nin Avrupa Birliği ve bazı ülkelerle imzaladığı “Geri kabul anlaşmaları” ilgili BM Güvenlik Konseyi kararı ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 8. maddesinin Türkiye'ye bu teröristleri ülkelerine iade etme hakkını tanıdığına dikkat çeken Soylu, “Anlaşmaların gereğini yapıyoruz” dedi.

"TEK BAŞLARINA GÖNDERİYORUZ"

Muhatap ülkelerin IŞİD'li teröristleri teslim almak için ekip göndermek zorunda olduğunu vurgulayan Süleyman Soylu, şöyle konuştu: “Cezaevlerinde bulunanları polis eşliğinde gönderiyoruz. Ancak diğerlerini uçağa bindirip tek başlarına gönderiyoruz. Bu bizim hakkımız. Uluslararası anlaşmalara dayanarak prosedürü uyguluyoruz.”

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • MİT13 Kasım 2019 09:42

    İnfaz edin herkes rahat etsin bunlardan kime ne hayır gelecek ilerde yine dünyanın başına bela olacaklardır ayrıca sıradan insanlarıda kandıracaklar kedileri gibi yapmaya çalısacaklar

  • Ali13 Kasım 2019 07:13

    Anlaşıldı mahkumları sizre yollarız resti başladığına göre işid li teröristlerede bizim hapishanelerimizdr biz bakacaz yakında onunda anlaşması imzalanır.