E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTaliban: Türkiye ile iyi ilişkiler istiyoruz---

Taliban: Türkiye ile iyi ilişkiler istiyoruz

Taliban: Türkiye ile iyi ilişkiler istiyoruz
21 Temmuz 2021 - 15:48 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Taliban açıklamalarının ardından Taliban Sözcüsü Zabihullah Mucahid'ten "Türkiye ile iyi ilişkiler istiyoruz" mesajı geldi

Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, Türkiye'yle iyi ilişkiler istediklerini ancak yabancı güçlerin çekilmesinin ardından Ankara'nın havalimanı işletme planına karşı olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Türkiye’nin Taliban’ın inancıyla alakalı ters bir yanı yok. Daha iyi anlaşabileceğimize ihtimal veriyorum” sözlerinin ardından Taliban'dan yeni açıklama geldi.

Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, Türkiye ile ortak çıkarlar üzerine inşa edilen iyi ilişkiler kurmak istediklerini belirtti. Mücahid, açıklamasının devamında, "Türkiye ile iyi ilişkiler istiyoruz. Türkiye'den, mühendis, doktor, tüccar, bilim insanı getirmesini istiyoruz, savaş ve silah değil" ifadelerini kullandı.

​Taliban Sözcüsü, "Türkiye kardeşimiz, çok eskiden beri ortak ilişkimiz var. Ancak Türkiye'nin son 20 yıldaki duruşu bizim açımızdan uygun değil çünkü NATO üyesi olarak Afganistan'da bulunuyor" dedi.

"Yabancı güçlerin Afganistan'daki varlığı iyi değil çünkü bu, Afgan iç işlerine karışmak demektir" diyen Mücahid, "Kabil havalimanını ve diplomatik misyonları korumak, Afganların görevidir" diye ekledi.

Erdoğan açıkladı: Kabil'de kalmak için şartlarımız var

Taliban ve Afgan hükümetinden ortak açıklama

 

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)