E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSorguları süren polislerin avukatlarından isyan---

Sorguları süren polislerin avukatlarından isyan

Sorguları süren polislerin avukatlarından isyan
27 Temmuz 2014 - 17:56 www.borsagundem.com

49 emniyet mensubunun avukatları açıklama yaptı: 38 saat süre geçmesine rağmen 7 kişinin sorgusu yapıldı. Süreç yürümüyor

22 Temmuz operasyonu kapsamında gözaltına alınan emniyet mensuplarının avukatları Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yaptı. 38 saat süren gözaltı süresi içerisinde 49 kişiden sadece 7 kişinin sorgulandığını belirten avukat Bilal Çalışır "Bu tür dosyalarda bir hakimle soruşturma süreci yürütülmez. Asgari 3-4 hakimle yürütülür. Biz burada bir tane hakimle yürütmek zorundayız. Hakimin tarafsızlığı ile ilgili ciddi şüpheler var. Hakim belli bir noktadan sonra kilitleniyor, yoruluyor. Süreç yürümüyor" diye konuştu. Avukat Ömer Turanlı ise "Hakimden karar talep ediyoruz, 2-3 saat ara veriliyor. 2-3 saatlik arada ’Kaç İsmail’ler oluyor. Süreci tıkayanlar ’Kaç İsmailler’, ’Kaç İsmail’lerle görüşenlerdir" dedi.

"NEZARATHANE KALORİFERLERİ AÇILDI"

Avukat Bilal Çalışır’ın yaptığı basın açıklamasında sistematik bir kara propaganda ile algı oluşturulmaya çalışıldığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi: "Sahur vakti evlerinden alınmış, medyaya intikam görüntüleri vermek için arkadan kelepçe takılmış, Ağustos ayında nezarethane kaloriferleri açılmış, 2 kişilik odada 4 kişi kalmaya mecbur bırakılmışlardır. Uyumamaları için 24 saat ışıklar açık bırakılmıştır"

CUMHURBAŞKANI GÜL'E ÇAĞRI

Müvekkillerinin nezarethanede bekletildiklerini ifade eden Çalışır, "Hakim önünde değiller. Hakim tarafından sadece UYAP üzerinden kimlik tespiti yapılmıştır" diye konuştu. Çalışır, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, HSYK üyelerine, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a çağrıda bulunarak "bu hukuksuzluğa derhal son verilmeli, müvekkillerimiz serbest bırakılsın" dedi.

1 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI 

Sorgusu devam eden 49 kişinin rehin alındığını söyleyen Turanlı "Adliyenin Yediemin deposunda bulunan bir eşya gibidir" ifadelerini kullandı. Sanıkların 6 günlük gözaltı süresi içerinde, 2 günden bu yana adliyede tutulduğunu belirten Turanlı, "Banyo yapamıyorlar. Ciddi şekilde kaşıntı ve hastalık belirtisi oluştu. 1 kişi hastaneye kaldırıldı" dedi. Turanlı reddi hakim taleplerinin reddedildiğini de sözlerine ekledi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • vatan28 Temmuz 2014 00:27

    hırsızları yakalamak eylemini vatan bölmek olarak gören yorumculara el insaf demek istiyorum. Allah sana da izan-ölçü versin.

  • evlat28 Temmuz 2014 00:26

    ebleh evlatları için vatan evlatlarını feda edenleri İlahi adalet affetmez. belki bu dünyadaki düzmece adaletleri yargılamaz, ama İlahi adalet asla affetmez.

  • çakır27 Temmuz 2014 19:59

    Devleti yıkmak bölmek isteyenlere idam cezası azdır şehitlrin kanı yerde kalmaz bayrak indirenler dahil